×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
25. marts, 2014
Drukāt

Trīs iemesli iegriezties Ķīpsalā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Gatavojieties laikus – tikai trīs dienas (11. – 13. aprīlī) Ķīpsalā būs lielā auto izstāde.

Skeptiķi gan min trīs iemeslus, lai uz tādām neietu – piebraukt nevar (sastrēgumi, stāvvieta dārga), jauns auto vairs nav nekāds brīnums, visi tie ieraugāmi arī ikdienā… Es, nolicis savu darba zirgu tā patālu Daugavas krastā, eju pa mazajām ieliņām uz svētkiem. Eju, jo mani (optimista) trīs dzinuļi ir stiprāki.

Pirmkārt, pat ja nevaru vai negribu jaunu auto pirkt, šeit demonstrētais varenas industrijas un tās dāsni atalgoto dizaineru spēks ir skaists. To ir patiess prieks un vienreizēja iespēja skatīt vienkopus un tik lielā skaitā.

Otrkārt, ja gribu atrast Savu Auto, te ir unikāla salīdzināšanas un konfrontācijas iespēja. Apskati visos iespējamos rakursos vienu, pasēdi tajā, uzklausi pārdevēju, kurš šajos apstākļos ir vēl centīgāks nekā savā veikalā, ej pie cita. Sāc no gala. Atgriezies. Mēģini vēlreiz. Ticiet man – process ļoti interesants. Un grūts.

Treškārt – pircējiem racionālistiem. Lai gan auto izstādes jau sen nav tirgus placis, kurā čabēja skaidras un, iespējams, ne sevišķi tīras naudas žūkšņi, laba “mandele” te iespējama. Gan pārdevējiem ir svētku atlaides, gan finansētājiem īpaši līzinga piedāvājumi. Vārdu sakot – ir vērts turp aiziet. Un vēl – nu jau otro gadu šajā izstādē ir “LA” atbalstītā konkursa “Latvijas Gada auto” stends, kurā pulcēts jaunumu “koncentrāts” – pa vienam katras firmas auto, ko dīleri uzskatījuši par interesantākajiem. Te iespējams arī tikties ar konkursa žūrijas biedriem, kuru auto vērtēšanas pieredze plaša un tādēļ var noderēt arī jums. Es arī tur būšu. Uz redzēšanos!

Laivu, moci, bisi?


Bet jau šajā nedēļas nogalē turpat Ķīpsalā veselas četras izstādes vienlaikus – “Atpūta un sports 2014”, “Medības un makšķerēšana 2014”, “Motocikls 2014” un “Baltic Boat Show 2014”. Vaļasprieka rīki visām gaumēm. Varu atzīties – man tas lielceļu rūciens un skriešana mazliet apnikuši, tādēļ iešu pie laivām. Un ne tām dārgākajām vai ātrākajām. Luksusa klases sporta jahta “Princess V57”, kas pārliecinoši ieņems izstādēs lielākā ūdenstransporta godu, normālu Latvijas iedzīvotāju var interesēt tikai teorētiski. Toties ļoti interesanti, ko jaunu prezentēs vietējie demokrātisku laivu ražotāji: “Dole Marine”, “Bush”, “Dulkan”, “Latrex Boats”, “Amberlat Technology”, “Steno Boats”, “Fjord Star”, “Yacht Service”, “Boats SB” – vesela amatniecības (nu jau rūpniecības) nozare ar senām un skaistām praktiska romantisma tradīcijām.

Izstādē būs atrodams arī ūdenstransporta speciālais aprīkojums, ūdenssporta un burāšanas piederumi, piestātnes, laivu dzinēji un rezerves daļas. Interesenti varēs uzzināt par laivu un ūdensmotociklu nomu un to remontu. Tiks piedāvāti arī dažādi ūdensceļojumu maršruti. Ķīpsalā būs iespējams noskatīt visu saviem vaļaspriekiem piemērotāko, turklāt par labām cenām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+