Mobilā versija
+4.1°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
8. maijs, 2014
Drukāt

Trīs kategoriju pedagogiem varētu dot iespēju doties agrāk pensijā

Foto - LETAFoto - LETA

Atsevišķām pedagogu grupām būtu jānodrošina iespēja agrāk doties pensijā un tie varētu būt pedagogi pirmskolas un speciālajā izglītībā, kā arī sporta skolotāji, informēja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).

Izglītības ministre Ina Druviete (V) ceturtdien ar Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrību (LIZDA) vienojās izstrādāt speciālo pensiju shēmu pedagogiem.

Tikšanās laikā pārrunāta nepieciešamība sākotnēji nodrošināt iespēju saņemt speciālas pensijas pēc konkrēta vecuma un darba stāža sasniegšanas pedagogiem pirmskolas un speciālajā izglītībā, kā arī sporta pedagogiem, jo viņiem pastāvot augsts izdegšanas risks. Tāpat šo pedagogu darbā ir lielāka fiziskā slodze.

“Šo trīs kategoriju pedagogiem ir īpaši augsta emocionālā pārslodze, atšķirīgi pienākumi un līdz ar to risināms jautājums par papildu atbalstu personām, kas savu mūžu ir ieguldījušas atbildīga, fiziski un psiholoģiski smaga darba veikšanā,” uzskata ministre.

Līdz 15.jūnijam tiks apkopoti dati un veikti aprēķini, lai iespējami drīzā laikā izstrādātu koncepciju šo pensiju piešķiršanai, informē ministrija.

Pievienot komentāru

Nosauc Latvijas turīgākās biedrības - Latvijas Futbola federācija līderosBiedrības ar vislielākajiem ieņēmumiem 2015. gadā bija Latvijas Futbola federācija (LFF), Latvijas Sarkanais Krusts (LSK) un Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK), liecina SIA "Firmas.lv" un nacionālās informācijas aģentūras LETA izdevumā "Latvijas biznesa gada pārskats 2016" publiskotais Latvijas finansiāli turīgāko biedrību "Top 100".
Dabas saimniecību "Lielkrūzes" piemeklējusi postoša ugunsnelaime (6)Vakar plašs ugunsgrēks bija izcēlies Jaunpiebalgas pagasta ekosaimniecībā "Lielkrūzes", kur aizdegās vairākas saimniecības ēkas un viesu mājas jumts.
Draugiem Facebook Twitter Google+