Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Bērtulis, Boļeslavs
Ceturtdiena, 24. augusts, 2017
8. maijs, 2014
Drukāt

Trīs kategoriju pedagogiem varētu dot iespēju doties agrāk pensijā

Foto - LETAFoto - LETA

Atsevišķām pedagogu grupām būtu jānodrošina iespēja agrāk doties pensijā un tie varētu būt pedagogi pirmskolas un speciālajā izglītībā, kā arī sporta skolotāji, informēja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).

Izglītības ministre Ina Druviete (V) ceturtdien ar Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrību (LIZDA) vienojās izstrādāt speciālo pensiju shēmu pedagogiem.

Tikšanās laikā pārrunāta nepieciešamība sākotnēji nodrošināt iespēju saņemt speciālas pensijas pēc konkrēta vecuma un darba stāža sasniegšanas pedagogiem pirmskolas un speciālajā izglītībā, kā arī sporta pedagogiem, jo viņiem pastāvot augsts izdegšanas risks. Tāpat šo pedagogu darbā ir lielāka fiziskā slodze.

“Šo trīs kategoriju pedagogiem ir īpaši augsta emocionālā pārslodze, atšķirīgi pienākumi un līdz ar to risināms jautājums par papildu atbalstu personām, kas savu mūžu ir ieguldījušas atbildīga, fiziski un psiholoģiski smaga darba veikšanā,” uzskata ministre.

Līdz 15.jūnijam tiks apkopoti dati un veikti aprēķini, lai iespējami drīzā laikā izstrādātu koncepciju šo pensiju piešķiršanai, informē ministrija.

Pievienot komentāru

“Lidoja” pa Ventspili: “BMW” vadītājs traucas ar ātrumu 226 km/h (4)Valsts policija (VP) 22.augustā ap plkst. 23:50 Ventspilī, Talsu ielā, apturējusi “BMW 535” transportlīdzekļa vadītāju, kurš atļauto 50 km/h vietā pa pilsētu traucies ar ātrumu 226 km/h, portālu LA.lv informēja VP pārstāve Madara Šeršņova.
Lielā neziņā gaida 2018. gada septembriSkolotājiem ļauj nedaudz ieskatīties jaunajā mācību saturā
Draugiem Facebook Twitter Google+