×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
4. augusts, 2014
Drukāt

Trīs Krievijas gadalaiki – pirmskarš, karš un pēckarš (3)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Vairs tikai retais šaubās par Krievijas mērķi atjaunot impēriju tās senajās, 100 gadus vecajās robežās.

Ieskatoties jaunāko laiku vēsturē, pat vājam analītiķim iezīmējas Kremļa varas elites un militārā kompleksa it kā trīs gadalaiki: pirmskara, kara un pēckara. Šādam kalendāram raksturīga visu gadalaiku iespējamība vienlaikus pavisam nelielā, norobežotā teritorijā. Par piemēru Čečenijā un Gruzijā var būt pēckara, Ukrainā – kara, bet Polijā, Baltijā un Somijā – pirmskara gadalaiks. Visas nosauktās ir bijušas Krievijas impērijas teritorijas. Mierinājumam jāsaka, ka tas, ko mēs patlaban baudām, ir vispatīkamākais, bet nākamā iestāšanās daudzējādi atkarīga no mums pašiem. Lūk, Igaunijas prezidents jau pasteidzies paziņot, ka gatavojas uzbrukuma atvairīšanai. Uzmācīgo kara lidmašīnu lidināšanos pie mūsu robežām nevar vērtēt kā rīta pastaigu ar sunīti. Krievijas kara resora ģenerālštābā X stundai ir iebrukuma plāni visām pierobežas kaimiņvalstīm bez izņēmuma. Ģenerāļiem plānotājiem sava aldziņa ir jānopelna. Par to varat lasīt Aleksandra Ņikonova grāmatā “Kurš pirmais?”. Ja agresora rīcībā nonāks desantkuģi “Mistral”, visas pie Baltijas jūras dzīvojošās tautas faktiski atradīsies ielenkumā. Mums savai X stundai jāgatavojas daudz nopietnāk.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Tāpēc jau tu te raksti žultainus komentārus, ka tev “nav ko aizstāvēt”. Par laimi latviešiem ir sava zeme, vieta kur viņi dzīvo un katrs normāls cilvēks aizstāv no naidniekiem to vietu, kur dzīvo viņa ģimene un dzīvojuši viņa senči. Tikai nodevējs un muļķis var spriedelēt, ka viņam nav ko aizstāvēt. Acīmredzot Latvija nav tava dzimtene.

  2. J’a,eiropa Latvie’siem ir gal’igi smadzenes pies’arnoju’si(laipni sakot)

  3. Par trim gada laikiem trāpīts desmitniekā.Tikai Latvijas gadījumā nav ko aizstāvēt ne kam aizstāvēt,arī 5.pants ir tikai ,,papīra tīģeris,, un to labi saprot agresorvalsts fīrers.

Draugiem Facebook Twitter Google+