×
Mobilā versija
+14.0°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
20. janvāris, 2015
Drukāt

Trīs Krievijas olimpiskie čempioni soļošanā diskvalificēti par dopinga noteikumu pārkāpumiem

foto: rusathletics.comfoto: rusathletics.com

Savulaik par olimpiskajiem čempioniem kronētie Krievijas soļotāji Sergejs Kirdjapkins, Valērijs Borčins un Olga Kaņiskina saņēmuši diskvalifikāciju par dopinga noteikumu pārkāpumiem, informē Krievijas Antidopinga aģentūra (RUSADA).

Kopumā izmeklēšana jau kopš 2012.gada noritēja pret pieciem Krievijas soļotājiem, to skaitā arī Sergeju Bakuļinu un Vladimiru Kanaikinu, kuri 2011.gadā pasaules čempionātā izcīnīja zelta un sudraba medaļas. Arī šie soļotāji iepriekš saņēma diskvalifikāciju par dopinga lietošanu, taču sacensībās jau bija atgriezušies.

Visi pieci sportisti apsūdzēti par nepilnībām viņu bioloģiskajās pasēs.

Pēc atkārtotiem izmeklējumiem RUSADA paziņojusi, ka 29 gadus vecajam Kainaikinam piespriedusi mūža diskvalifikāciju, turklāt viņam būs jāatdod arī pasaules čempionātā izcīnītā sudraba godalga, kamēr 28 gadus vecajam Bakuļinam būs jāizcieš trīs gadu un divu mēnešu diskvalifikācija, turklāt arī viņam būs jāatdod sava godalga, kuru viņš 2011.gada pasaules čempionātā izcīnīja par uzvaru 50 kilometru soļojumā.

Uz trim gadiem un diviem mēnešiem diskvalificēti arī 30 gadus vecā Kaņiskina, kura 2008.gadā kļuva par olimpisko čempionu 20 kilometru soļojumā, un 35 gadus vecais Kirdjapkins, kurš 2012.gadā notikušajās Londonas olimpiskajās spēlēs izcīnīja zeltu 50 kilometru distancē.

Kaņiskinai tiek atņemtas divas zelta medaļas, kas izcīnītas 2009. un 2011.gada pasaules čempionātos, bet Kirdjapkinam nāksies šķirties no 2009.gada pasaules čempiona godalgas.

Tikmēr astoņu gadu diskvalifikāciju saņēmis 28 gadus vecais Borčins, kurš 2008.gada Olimpiādē triumfēja 20 kilometru soļojumā. Sportistam pārkāpumu dēļ nāksies atdot divas pasaules čempiona godalgas, kuras viņš izcīnīja laikā no 2009. līdz 2012.gadam.

Tiesa, Kaņiskina un Borčins jau iepriekš bija paziņojuši par karjeras beigām.

Līdz ar to no 17 zelta medaļām, kuras pēdējā desmitgadē pasaules čempionātos vai olimpiskajās spēlēs ieguvuši Krievijas soļotāji, 16 izcīnījuši sportisti, kas kādā savas karjeras posmā tikuši diskvalificēti par dopinga lietošanu vai pašlaik pret viņiem tiek veikta izmeklēšana.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+