×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
18. jūnijs, 2013
Drukāt

Trīs Latvijas dueti piedalīsies Romas “Grand Slam” turnīra pamatsacensībās

foto - fivb.orgfoto - fivb.org

Latvijas pludmales volejbola dueti Ruslans Sorokins un Toms Šmēdiņš (attēlā), kā arī Mārtiņš Pļaviņš un Jānis Pēda otrdien pārvarēja Romā notiekošā “Grand Slam” sērijas turnīra kvalifikāciju, kas nozīmē, ka pamatsacensībās atkal spēlēs trīs mūsu valsts pāri.

Kvalifikācijā ar piekto numuru izliktajiem Sorokinam un T.Šmēdiņam pirmā kārta bija brīva, bet izšķirošās, otrās, kārtas mačā viņi ar 2-1 (21:19, 18:21, 18:16) pieveica grieķus Georgi Kocilianu un Niku Zupani, kuri bija izlikti ar 21.numuru.

Seta pirmajā pusē Sorokins ar Šmēdiņu nokļuva zaudētājos ar 6:9, tomēr latvieši ātri panāca izlīdzinājumu un pēc tam spēle kādu laiku ritēja līdzīgi. Turpinājumā Sorokins/Šmēdiņš jau panāca 17:15 savā labā, bet grieķi vēl tika pie izlīdzinājuma 18:18. Tomēr seta beigās Latvijas duets bija pietiekami pārliecinošs, noslēdzot pirmo mača daļu ar 21:19 savā labā.

Otrā seta sākumā Latvijas duets nokļuva iedzinējos ar rezultātu 3:6 un 7:11, bet pēc tam spēja pietuvoties līdz 12:13 un pēc lieliska Sorokina bloka panāca arī 14:14. Tomēr uz to ar trim bezatbildes punktiem reaģēja grieķi un vēlāk uzvarēja setā ar 21:18.

Trešo setu Sorokins un Šmēdiņš uzsāka ar iegūtiem punktiem gan strīdīgā, gan pašaizliedzīgā epizodē un drīz vien panāca jau 6:1 savā labā. Tomēr grieķi ātri vien atspēlējās, tiekot pie izlīdzinājuma 7:7 un arī pat pārņemot vadību ar 9:8 un 12:10. Latvieši panāca izlīdzinājumu un seta beigas bija saspringtas – pirmās divas pretinieku mačbumbas viņiem izdevās atspēlēt, bet pēc tam Sorokins/Šmēdiņš jau panāca 16:15 savā labā. Savu pirmo mačbumbu viņi neizmantoja, tomēr pēc tam cīņu noslēdza ar dramatisku panākumu 18:16.

Savukārt ar otro numuru kvalifikācijā bija izlikti Pļaviņš un Pēda, kuriem arī pirmā kārta bija brīva, bet otrajā kārtā latvieši ar 2-0 (22:20, 21:19) saspringtā mačā uzveica zviedrus Stēfanu Gunnaršonu un Hannesu Brinkborju, kuriem kvalifikācijā bija ticis 15.numurs. Līdz ar to Pļaviņš un Pēda pārtrauca četru zaudējumu sēriju, jo pagājušajā nedēļā notikušajā Hāgas “Grand Slam” turnīrā zaudēja visos mačos.

Savukārt pamatsacensībām, kas sāksies trešdien, jau automātiski kvalificējušies Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš, kuri pēdējos divos “Grand Slam” turnīros iekļuvuši finālā un pašlaik pakāpušies uz augsto, trešo, vietu pasaules rangā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+