×
Mobilā versija
Brīdinājums +11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
26. maijs, 2015
Drukāt

Trīs Latvijas jaunie dziedātāji piedalīsies prestižā konkursā Nīderlandē (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Olga Jakovļeva

Belvederas jauno operas solistu konkursa finālā Nīderlandē Latviju pārstāvēs trīs jaunie dziedātāji, aģentūru BNS informēja Dzintaru koncertzāles sabiedrisko attiecību vadītāja Dace Ankipāne.

Dzintaru koncertzālē notika Belvederas jauno operas solistu atlases konkurss, kurā starptautiskajam finālam kvalificējās Olga Jakovļeva, Jānis Ķirsis un Laima Lediņa. Konkursā piedalījās 11 dalībnieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, kā arī Ukrainas.

Pagājušajā gadā konkursa atlases kārta notika Jūrmalas Mūzikas skolā, taču šogad tas ieguva jaunu vērienu, norisinoties Dzintaru koncertzālē. Pretendentus vērtēja žūrija četru cilvēkus sastāvā un tās vadītājs bija pasaulslavenais operdziedātājs tenors Aleksandrs Antoņenko.

Reģionālās atlases kārtas notiek vairāk nekā 50 pasaules pilsētās. Starptautiskais Belvederas operas solistu konkurss šogad notiks Amsterdamā no 27. jūnija līdz 3 jūlijam. Tajā jauno operdziedātāju sniegumu vērtēs operu pārstāvji, aģentūru direktori un menedžeri, tādējādi šis konkurss jaunajiem solistiem paver durvis uz starptautiskajām skatuvēm un operām.

Pazīstamākie Latvijas solisti, kas piedalījušies Belvederas konkursā un guvuši starptautisku atpazīstamību ir Sonora Vaice un Egils Siliņš.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Jums ir tik laimīgs, kā jau uzvarēja konkursā Operalija vai Cardiff))))))
    Dalībnieki nebalsīgs!Lidot no pirmajā kārtā

Draugiem Facebook Twitter Google+