×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
24. septembris, 2013
Drukāt

Trīs mēnešu laikā iedzīvotājiem valsts krājobligācijas pārdotas par 630 000 latu

Foto: LETAFoto: LETA

Āboli preses konferencē, kurā informē par krājobligāciju ieviešanas nozīmi un krājobligāciju iegādes procesu.

Trīs mēnešu laikā kopš krājobligāciju izplatīšanas sākuma kopējais pārdoto krājobligāciju apjoms sasniedzis 636 430 latu.

Krājobligāciju izplatīšana tika sākta 19.jūnijā. Jūnijā pārdotas krājobligācijas 56 255 latu apmērā, jūlijā – 215 289 latu, augustā – 158 795 latu un septembrī 15 darbdienās – 206 091 lata apmērā, informē Valsts kase.

Vislielākā iedzīvotāju interese ir par piecu un desmit gadu krājobligācijām. 165 612 lati jeb 26,02% ieguldīti piecu gadu krājobligācijās, 462 575 lati jeb 72,68% ieguldīti desmit gadu krājobligācijās. Sešu mēnešu krājobligācijas pārdotas par 6440 latu, veidojot 1,01% no kopējiem ieguldījumiem, bet 12 mēnešu krājobligācijas pārdotas par 1803 latiem, veidojot 0,28% no kopējā apmēra.

Valsts kase prognozē, ka rudenī rezultāti būs vēl labāki, pateicoties gan reklāmas kampaņai, gan lielākai iedzīvotāju interesei pēc vasaras atvaļinājumiem.

Jau ziņots, ka patlaban krājobligācijas ikviens Latvijas iedzīvotājs var iegādāties, autentificējoties vietnē “www.krajobligacijas.lv”, izmantojot internetbanku. Iegādājoties pirmās krājobligācijas, Latvijas Centrālajā depozitārijā, kas uzskaita, glabā un veic norēķinus par visiem Latvijā apgrozībā esošajiem vērtspapīriem, automātiski tiek atvērts vērtspapīru konts.

Procentu likmes nosaka atbilstoši jau apgrozībā esošo valsts vērtspapīru likmēm, kas raksturo tirgus situāciju.

Vienas obligācijas nomināls ir viens lats, un minimālais iegādes apjoms ir 30 lati. Savukārt maksimālais obligāciju iegādes apjoms ir 49 000 latu vienā iegādes pieteikumā, taču dienas laikā iesniedzamo pieteikumu skaits nav ierobežots. Krājobligācijas var iegādāties 24 stundas diennaktī septiņas dienas nedēļā.

Krājobligācijas var iegādāties tikai privātpersonas, nav paredzēta iespēja tās piedāvāt otrreizējā tirgū vai dāvināt, nav paredzēta iespēja tās iegādāties institucionāliem investoriem. Vienīgās darbības, kas ar tām ir pieļaujamas, ir dzēšana termiņā, pirmstermiņa dzēšana un to mantošana.

Krājobligāciju būtība ir nodrošināt iespēju ikvienam Latvijas iedzīvotājam iegādāties valsts vērtspapīrus, tādējādi aizdodot savu naudu uz laiku valstij. Drošums ir viena no galvenajām krājobligāciju priekšrocībām salīdzinājumā ar citiem investīciju instrumentiem. Ieguldījums krājobligācijās nebūs atkarīgs no citiem finanšu tirgus dalībniekiem, un šos ieguldījumus valsts garantēs pilnā apjomā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+