×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
27. aprīlis, 2012
Drukāt

Trīs muzeji īstenos akciju “Muzeju šausmu taka”

rakstniecibas_muzejs

Šodien trīs Rīgas muzeji īstenos akciju “Muzeju šausmu taka”, kas notiks no plkst.18 līdz plkst.21, aģentūru LETA informēja Rakstniecības un mūzikas muzeja mājaslapas redaktore Maija Treile.

Akcijas laikā interesenti varēs apmeklēt Rakstniecības un mūzikas muzeju, Mencendorfa namu un Latvijas Universitātes vēstures muzeju.

“Muzeju šausmu taka” norisinās jau trešo gadu, piedāvājot apmeklētājiem Valpurģu nakts gaidās gūt jaunas izjūtas muzeju pasaulē.

Rakstniecības un mūzikas muzejā notiks pasākums “Dzejnieka klons”. Rakstnieki apzināti un neapzināti vēsturei atstājuši ne tikai dzejas rindas un mākslas darbus, bet arī liecības no savas ķermeniskās dzīves. Muzeju vēsturē tās traktētas kā svētās atliekas jeb relikvijas, no kurām, ja būtu tāda iespēja, varētu pat klonēt kādu no dzejniekiem, minēja Treile.

“Muzeju šausmu takas” laikā būs unikāla iespēja redzēt to, par ko ikdienā literatūras pētnieki nerunā. Apvienojot dažādu literātu ķermeņa daļas – Miervalža Birzes ribu, Viļa Plūdona zelta zobu, Aspazijas matus, Gunāra Priedes kardiogrammu, Andra Ogriņa asinis -, apskatei tiks izlikts dzejnieka klons un fotorobots.

Savukārt Latvijas Universitātes vēstures muzejā notiks pasākums “Līksmais karcera skelets”, piedāvājot apmeklētājiem nokļūt divus gadsimtus senā pagātnē, kad par aizmāršību ikviens tiktu ieslodzīts karcerī. Ikviens “Muzeju šausmu takas” apmeklētājs varēs iepazīties ar soda veidiem 19.gadsimta augstskolās, apmeklējot vēsturisko studentu karceri, kas atrodas Latvijas Universitātes bēniņos un jau vairāk nekā 100 gadus glabā kāda skeleta smaidu.

Pasākumu “Drusciņ mistiski stāsti” šajā vakarā piedāvās Mencendorfa nams. 300 gadu laikā Mencendorfa nams piedzīvojis visdažādākos likteņa līkločus. Mistikas apvītas ir nama sienas, logi un gleznas.

Treile stāstīja, ka “Muzeju šausmu taku” varēs apmeklēt visā garumā vai tikai tās daļu. Visu taku varēs apmeklēt par vienu cenu – diviem latiem, bet studentiem, skolēniem un pensionāriem biļete būs lētāka. Studenti un pilngadīgie skolēni, kas būs izstaigājuši visu “Muzeju šausmu taku”, uzrādot biļeti ar trim zīmogiem, šajā vakarā var bez maksas apmeklēt kluba “Nabaklab” pasākumu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+