×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
11. marts, 2015
Drukāt

Trīs nedēļas franču kultūrā un valodā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Šovakar Vienības nama koncertzālē Daugavpilī koncertēs Francijas grupa "Impérial Orphéon". Četru mūziķu – multiinstrumentālistu – sniegums pārvēršas par balli mūsdienīgos deju ritmos. Koncerta apmeklētāji aicināti klausīties un dejot, ļaujoties brīnumainiem mirkļiem.

Lai uzsvērtu franču valodā runājošo kultūru bagātību un veicinātu franču valodas apguvi un lietošanu, ar plašu programmu Rīgā un citās Latvijas pilsētās sākušās Frankofonijas dienas, kas norisināsies līdz 31. martam.

“Franču valodas lietošana kļūst izplatītāka, kaut arī pastāv liela konkurence starp dažādām valodām. Latvijā palielinās iedzīvotāju skaits, kas runā franciski, kaut arī kopējais iedzīvotāju skaits Latvijā samazinās. Franču valodas mācīšanās nav tikai tendence Rīgā, arī Daugavpilī ir jaunieši, kas labi pārvalda franču valodu,” Frankofonijas dienu atklāšanā sacīja Francijas vēstnieks Stefans Viskonti. Frankofonijas dienas ilgs trīs nedēļas, un tās aptvers dažādas izpausmes – mūziku, literatūru, zinātni, kino, teātri, gastronomiju un citas jomas, pievēršoties radošuma un starpkultūru dialoga aspektiem. Vēstnieks informēja, ka Frankofonijas dienu laikā Latvijā notiks divi kinofestivāli. No 20. līdz 24. martam Rīgā kinoteātrī “K.Suns” un klubā “Nabaklab”, kā arī Latvijas Lauksaimniecības universitātē Jelgavā tiks izrādītas filmas no Francijas, Kanādas, Šveices, Beļģijas, Ungārijas, Grieķijas un Čehijas. Savukārt no 27. līdz 29. martam notiks franciski runājošo Āfrikas valstu kinofestivāls. Frankofonijas dienu laikā notiks arī dažādas lekcijas, piemēram, ar Kanādas vēstniecības atbalstu notiks konference par arhitektūru, bet Šveices vēstniecība rīkos izstādi par Šveices arhitektūru. Bet Beļģijas vēstniecība rīkos pasākumu, kas būs veltīts beļģu komiksiem, kuri kļuvuši par vienu no valsts vizītkartēm.

S. Viskonti uzsvēra, ka būs arī pasākumi, kas paredzēti pašiem mazākajiem dalībniekiem. Tāpat svarīgi, ka Frankofonijas dienu programma būs baudāma ne tikai Rīgā, bet arī Liepājā, Daugavpilī, Jelgavā un citās Latvijas pilsētās. Plašāk par Frankofonijas dienu programmu un pasākumiem iespējams uzzināt sociālās vietnes “Facebook” lapā “Francophonie­Lettonie2015”.

Frankofonijas dienas Latvijā rīko Francijas vēstniecība un Francijas institūts kopā ar frankofono vēstnieku grupu, tostarp Austrijas, Beļģijas, Čehijas, Grieķijas, Kanādas, Moldovas, Šveices un Ungārijas vēstniecībām, sadarbojoties ar dažādām Latvijas institūcijām un iestādēm. Latvija Starptautiskās Frankofonijas organizācijā ir dalībvalsts novērotājaa statusā. Šobrīd organizācija apvieno 80 valstis: 54 pilntiesīgās dalībvalstis, trīs asociētās valstis un 23 valstis ar novērotāja statusu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+