×
Mobilā versija
+7.6°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
19. jūlijs, 2012
Drukāt

Trīs nedēļās policijas interaktīvajā kartē atzīmētas 482 “točkas”

Foto-LETAFoto-LETA

Trīs nedēļās iedzīvotāji Valsts policijas (VP) izveidotajā interaktīvajā “točku” kartē izdarījuši 482 atzīmes, kas ir vēl vairāk, nekā likumsargi bija cerējuši. Kā aģentūrai LETA atzina VP preses pārstāve Lita Juberte, no iedzīvotājiem saņemtā informācija par nelegālo preču tirdzniecības vietām ir noderīga gan jaunu “točku” identificēšanā, gan papildu nianšu noskaidrošanā attiecībā uz policijai jau zināmajām vietām.

Kā ziņots, kopš 21.jūnija, apmeklējot VP interneta mājaslapu “www.vp.gov.lv”, ikviens iedzīvotājs var interaktīvā veidā ziņot par vietām, kurās nelegāli tiek tirgots alkohols, cigaretes vai narkotikas. Cilvēki var atzīmēt konkrētu vietu kartē, kā arī sniegt papildu informāciju par to.

Pirmajās trīs nedēļās jeb laikā no 21.jūnija līdz 13.jūlijam iedzīvotāji šajā kartē bija izdarījuši 482 atzīmes par dažādām nelegālo preču tirdzniecības vietām. Lielākā aktivitāte bijusi Rīgas reģionā, kurā izdarītas 311 atzīmes, Zemgales reģionā, kurā izdarītas 52 atzīmes, un Latgales reģionā, kurā atzīmētas 48 nelegālo preču tirdzniecības vietas.

Tomēr policija norāda, ka šie skaitļi nav pielīdzināmi nelegālo tirdzniecības vietu skaitam, jo nereti vairāki cilvēki atzīmējuši vienu un to pašu vietu, tāpat ir gadījumi, kad iedzīvotāju sniegtā informācija neapstiprinās. Lielākajā daļā cilvēku atzīmēto vietu policija savu darbu jau bija sākusi vai plānojusi sākt.

Interaktīvās kartes darbību pirmajās tās ieviešanas nedēļās policija vērtē atzinīgi, rezultāti un iedzīvotāju attieksme esot pozitīva un korekta. VP Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieks Guntars Marķitāns pateicas visiem, kas iesaistās kartes papildināšanā un līdz ar to arī sadarbībā ar policiju.

“Aicinām arī citus nestāvēt malā un informēt, jo policijai jebkura informācija var būt svarīga,” mudināja Marķitāns.

Šā gada pirmajos sešos mēnešos nelegālo akcīzes preču aprites apkarošanas jomā VP pavisam ir veikusi 1921 reidu un noformējusi 1949 administratīvā pārkāpuma protokolus, kas ir par 48 mazāk nekā pērn.

Administratīvo pārkāpumu procesos izņemtais alkohola daudzums šogad, salīdzinot ar 2011.gada pirmo pusgadu, ir dubultojies no 5146 līdz 10 846 litriem. Divkāršojies arī izņemto nelegālo naftas produktu tilpums – no 74 304 litriem pērn līdz 151 554 litriem šogad. Savukārt policijas atsavināto cigarešu daudzums administratīvo pārkāpumu procesos šogad bijis aptuveni tāds pats kā analoģiskā laika periodā pērn – 1,5 miljoni.

Nelegālo akcīzes preču apkarošanas jomā šogad pirmajā pusgadā sākti 325 kriminālprocesi, kas ir par 16 vairāk nekā pērn sešos mēnešos. Līdzīgi kā administratīvajā praksē, arī kriminālprocesos izņemtais alkohola daudzums 2012.gada pirmajā pusgadā palielinājies divkārtīgi – no 24 065 līdz 46 092 litriem, līdzīga ir situācija ar izņemto cigarešu skaitu – pērn 5,24 miljoni, šogad 11,22 miljoni. Taču kriminālprocesos izņemto naftas produktu daudzums ir samazinājies – no 190 370 litriem pērn līdz 66 844 litriem šogad.

Ikvienam iedzīvotājam ir iespēja ērti ziņot policijai par nelegālajām alkohola, cigarešu un narkotiku tirdzniecības vietām, izmantojot interaktīvo karti, kas atrodama, sekojot saitei “ej.uz/tockas”. Policijai informāciju par dažādu nelegālo preču tirdzniecības vietām var sniegt arī zvanot, rakstot vai vēršoties tuvākajā policijas iecirknī.

Interaktīvajā kartē atstātie iedzīvotāju ziņojumi automātiski tiks nosūtīti tieši tam policijas iecirknim, kura darbības teritorijā atrodas konkrētā adrese. Ziņojumi būs anonīmi, taču, ja cilvēks vēlēsies, viņš varēs atstāt arī savu kontaktinformāciju, kas, protams, būs pieejama tikai policijas darbiniekiem.

Kā iepriekš preses konferencē pastāstīja iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (RP), pasaules prakse ir pierādījusi, ka cīņā pret nelegālo preču tirdzniecību rezultātus var sasniegt tikai tad, ja tiek iesaistīta sabiedrība, un šī jaunā interaktīvā iespēja policijas mājaslapā būs viens no instrumentiem sabiedrības iesaistīšanai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+