Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: Shutterstock

Trīs no četriem Latvijas iedzīvotājiem sevi uzskata par inovatīviem 0

74,5% Latvijas iedzīvotāju sevi uzskata par inovatīviem, noskaidrots jaunākajā bankas “Citadele” un pētījumu centra “SKDS” pētījumā par Latvijas iedzīvotāju atvērtību inovācijām.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 21
Kāpēc apklusis Krievijas tirāns? Pēc prezidenta vēlēšanām pazudis Putins
Lasīt citas ziņas

“Par inovācijām runājam bieži un tās maina mūsu ikdienu. Kādreiz taksometru varēja izsaukt, tikai izskrienot uz ielas un paceļot roku vai arī piezvanot, bet tagad ir īpašas lietotnes, ar kuru palīdzību var izsaukt taksi. Tas pats ar mūzikas lietotnēm, kuras aizstājušas plates, kasetes, CD. Uz priekšu iet arī finanšu sektors,” pētījuma prezentācijā sacīja “Citadeles” valdes loceklis Vladislavs Mironovs. Par inovatīvu visbiežāk sevi uzskata iedzīvotāji vecumā no 25 līdz 34 gadiem un no 35 līdz 44 gadiem (attiecīgi 24 un 22%) un ar augstākiem ienākumiem.

Visveiksmīgāk inovācijas izdodas ieviest tieši finanšu sektoram, uzskata 38,4% respondentu. Ar 13% seko tirdzniecības sektors, bet ar 11,7% – pakalpojumu sniedzēju sektors. Pētot inovatīvos risinājumus tuvāk, par veiksmīgāko inovāciju pēdējā laikā cilvēki nosaukuši “e-Latviju” un vienotos valsts e-pakalpojumus (55% respondentu), 45% par veiksmīgu risinājumu nosaukuši bezkontakta norēķinus tirdzniecības vietās dažādu veidu ierīcēm, bet 43% nosaukuši autorizāciju internetbankās ar lietotnes palīdzību.

CITI ŠOBRĪD LASA

Svarīga inovāciju funkcija ir dažādos veidos uzlabot un atvieglot cilvēku dzīvi. 78% respondentu par galvenajiem inovāciju izmantošanas plusiem nosaukuši tieši laika ietaupījumu un ikdienas darbu atvieglošanu.

Tomēr 11,9% sevi neuzskata par inovatīviem. Par galveno kavēkli cilvēki uzskata apkrāpšanas risku (43,3%). Tāpat cilvēkus uztrauc inovāciju sarežģītā lietošana vai zināšanu trūkums (35,8%) un kiberuzbrukumu draudi (22%).

Interesanti, ka aptaujā cilvēkiem uzdots arī jautājums, ko viņi sagaida ātrāk – cilmes šūnu izmantošanu ārstēšanā nākamo 20 gadu laikā vai maksājumu apstiprināšanu ar acu skatienu? 50% par reālāk paveicamu uzskata pirmo, kas noteikti ir tautsaimnieciski svarīgāks solis, taču krietni sarežģītāks. 31% sagaida maksājumu apstiprinājumus ar acu skatienu, taču cilvēki sagaida arī tādas interesantas lietas kā maksāšanu ar rokā iešūtu čipu, selekcionētus superaugus, ceļojumus kosmosā un lidojošas automašīnas.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.