Kultūra
Mūzika

“Trīs Osokinus” uzņem ar stāvovācijām 16

Jāņa Romanovska foto

Viens no šīs vasaras gaidītākajiem notikumiem mūzikā – talantīgās Osokinu dinastijas pianistu koncerts – pulcēja tūkstošiem klausītāju, kuri pianistu priekšnesumu uzņēma ar stāvovācijām, kas nerimās vēl ilgi pēc programmas noslēguma, vēsta rīkotāji.

Katrs no dinastijas pianistiem nes savu individuālo vēstījumu mūzikas pasaulē un viņus vieno ne tikai spoži panākumi, bet arī muzikālo mākslas darbu dziļa, radoša un virtuoza atklāsme. Katrs pieskāriens klavieru melnbaltajiem taustiņiem ir pārdomāts un izjusts.

Koncerta programma aptvēra visdažādāko komponistu šedevrus – sākot no Baha, Vivaldi līdz Rahmaņinovam un koncerta kulminācijai – Morisa Ravēla hipnotizējošas enerģijas pilnajam “Bolero”. Kopā ar kamerorķestri vijolnieka Georga Sarkisjana vadībā Osokini izpildīja Mocarta un Šopēna koncertžanra paraugus, kā arī temperamentīgo Johanesa Brāmsa klavieru kvarteta finālu. Uz speciāli koncertam atvestiem izciliem Yamaha flīģeļiem Andrejs, Georgijs un Sergejs Osokini virtuozi transformēja klavieru skanējumu – līdzās dziedošam tonim bija arī eksperimentāls, metāliski sausu āmuriņu piesitiena skanējums. Šādas klavieru iespējas bija jaunatklājums daudziem klasiskās mūzikas cienītājiem.

Nākamais “Trīs Osokinu” koncerts notiks 2018. gada janvārī Latvijas Nacionālajā Operā un Baletā.

Galerijas nosaukums

LA.lv