×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
3. septembris, 2015
Drukāt

Kur spēkus gūst un atjaunojas ārste Zane Krūze

1. Just iešanas tempu

1no3
Foto - LETAFoto - LETA

Ārstes Zanes Krūzes ikdiena paiet sportistu vidē, viņa rūpējas, lai olimpisko virsotņu ļaudis būtu veseli, veiksmīgi startētu un veselīgi atjaunotos pēc sportošanas slodzes. Daktere strādā ar dažādiem sportistiem, bet visvairāk ar mūsu valsts labākajiem kamaniņu braucējiem un airētājiem, viņa piedalījusies septiņās olimpiskajās spēlēs. Arī Zanei pašai ir būtiski izkustēties, turklāt tā, lai fiziskā nodarbe ietu rokrokā ar pacilājošām emocijām.

Man patīk kustēties. Nesaprotu tos, kuri čīkst par smeldzošu muguru vai sagurušu galvu, bet neuzsāk kādu fizisku nodarbi. Pēc tās taču ikvienam kļūst labāk. Tomēr nevar katram ieteikt skriet vien tāpēc, ka tas ir stilīgi, visi to dara. No sportošanas jāgūst prieks!

Man nekad nav paticis skriet, toties eju garus gabalus kājām. Baudu gan apkārtni, gan pašu iešanu. Labprātāk staigāju viena, turklāt maz cilvēku soļo tādā tempā kā es. Man patīk iet raitā ritmā, tikai jābūt labiem apaviem. Arī svešu pilsētu labāk iepazīstu un jūtu, ejot kājām. Māsa dzīvo Pēterburgā, pie viņas viesojoties, esmu visur izstaigājusi, ar metro gandrīz nebraucu. Dodoties līdzi sportistiem uz sacensībām vai treniņnometnēm, brīvajā laikā eju garus gabalus. Biežāk tās ir vietas kalnos vai meža ielokā, tāpēc pastaiga ir īpaši vērtīga.

Vislabprātāk eju gar mūsu jūras krastu, arī sliktā laikā. Jūra man ir īpaša vieta; ja to ilgi neredzu, pārņem nemiers. Peldu no agra pavasara līdz vēlam rudenim. Metos ūdenī arī tad, ja ir vējš un lietus.

  1. Just iešanas tempu
  2. Kustēties grupas gaisotnē
  3. Ceļot ar savējiem

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+