×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
6. janvāris, 2014
Drukāt

Trīs pusaudzēm robežsargi liedz izceļot no Latvijas (1)

lidostariga

Aizvadītajās brīvdienās lidostas “Rīga” robežkontroles punktā robežsargi liedza izceļot no valsts trim nepilngadīgajām Latvijas pilsonēm, jo meitenes nevarēja uzrādīt vecāku notariāli apliecinātas piekrišanas bērnu patstāvīgai izceļošanai no valsts.

Visas trīs Latvijas pilsones – 13, 16 un 17 gadus vecas jaunietes vēlējās izceļot uz Londonu, bet vecāku pilnvaru trūkuma dēļ bija spiestas palikt Latvijā, portālu “LA.lv” informēja Valsts robežsardzē.

Robežsardze atgādina, ka Latvijas valstspiederīgajiem bērniem līdz 18 gadu vecumam, vieniem pašiem, izceļojot ārpus Šengenas zonas valstīm – Baltkrieviju, Krieviju u.c. valstīm, t.sk. Īriju un Lielbritāniju ir jāuzrāda vismaz viena vecāka notariāli apliecināta piekrišana bērna patstāvīgai izceļošanai no valsts. Šādu kārtību nosaka Ministru kabineta noteikumi.

Ja rodas jautājumi vai neskaidrības par bērnu ceļošanas kārtību un citiem ceļošanas jautājumiem zvaniet uz robežsardzes diennakts tālruni 67075616, rakstiet uz e-pastu: robezsardze@rs.gov.lv vai meklējiet informāciju Valsts robežsardzes mājas lapā www.rs.gov.lv, sadaļā – “Jautājumi un atbildes”.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Abas vecākās vajag saukt pie atbildības par mazgadīgās pavešanu.

Draugiem Facebook Twitter Google+