Sports

Trīs setu galotnēs Gulbis pārspēj Zopu 0

foto: AFP/LETA

Ernests Gulbis Vimbldonas tenisa turnīra pirmo kārtu pārvarēja ar 7:6 (9-7), 7:5, 7:6 (12-10) uzvaru pār igauņu kaimiņu Jirgenu Zopu.

Vimbldonas slaveno zālāju laukumu turnīru Gulbis sāka kā ranga desmitais numurs, šajā turnīrā viņš izlikts ar 12. numuru, bet pirmais pretinieks, igaunis Jirgens Zops, atrodas tikai 275. vietā. Tiesa, pirms savainojuma pusotru gadu atpakaļ bijis arī 71. pozīcijā. Taču uz zāles laukumiem vairāk par ranga vietām izšķir spēles stils un spēja adaptēties zālāja laukumiem, kur liela nozīme ir servei. Tā igaunim ir normālā līmenī un cīņa izvērtās ļoti sīva, Gulbim pārākumu apliecinot tikai setu galotnēs.

Pirmajā setā Gulbis uzvarēja 14 no 15 izspēlēm pie veiksmīgas savas pirmās serves, kopumā bija trāpīgāks un labāk darbojās izgājienos pie tīkla. Taču savos serves geimos arī Zops bija pietiekami pārliecinošs, lai visa seta garumā nevienam tenisistam nebūtu pat viena breikbumba. Taibreiks Ernestam sākās ar trīs zaudētām bumbām, pēc tam sekoja piecas uzvarētas. Brīdī, kad vajadzēja izservēt uzvaru, atkal divas zaudētas izspēles pie savas serves. Lai uzvarētu pirmo setu, nācās atspēlēt pa setbumbai vispirms pie Zopa, tad pie savas serves Veiksmīgi.

Arī otrajā setā taibreiks jau šķita neizbēgams, tomēr seta galotnē Gulbim izdevās uzvarēt geimu pie igauņa serves un līdz ar to setu ar 7:5. Arī trešais sets izvērtās līdzīgs. Tā sākumā Gulbis zaudēja geimu pie savas serves, taču seta vidū to atspēlēja. Taibreiks atkal sākās ar 0-3, atkal bija garš un nervozs turpinājums ar Ernesta 12-10 uzvaru. Gara spēle un uzvara trīs setos.

Otrajā kārtā Gulbja pretinieks būs ukrainis Sergejs Stahovskis, kas as ar 6:3, 6:3, 6:3 pārspēja argentīnieti Karlosu Berloku.

LA.lv