×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
28. maijs, 2014
Drukāt

Trīs uzvaras pārliecībai

basket.lv (Romualds Vambuts)basket.lv (Romualds Vambuts)

Latvijas sieviešu basketbola valstsvienības trīs uzvaras pārbaudes spēlē pār Grieķiju treneriem devušas pārliecību par iesāktā darba virziena pareizību.

“Patīkami, ka visās trijās spēlēs plaši manevrējot ar sastāvu, izdevās izcīnīt uzvaras. Tas stiprina pārliecību, ka esam uz pareizā ceļa. Visām 18 spēlētājām bija gan labas, gan ne tik labas epizodes un mēs, treneri, joprojām esam grūtas izvēles priekšā, izraugoties sastāvu katrai nākamajai spēlei. “, atzinis valstsvienības galvenais treneris Ainars Zvirgzdiņš.

Neraugoties uz plašo sastāva rotāciju, trīs spēles bija visai līdzīgas un ieskicēja mūsu komandas stiprās puses. 73, 74 un 76 gūtie punkti liecina par  zināmu stabilitāti uzbrukumā. Tiesa, pagaidām sasniegti ar visai riskantu ieroci – precīziem tālmetieniem. Visus trīs vakarus to precizitāte bija augstāka kā metienos no tuvas distances. Turklāt ierastajā treniņu zālē Olimpiskajā centrā divus vakarus pēc kārtas virs 50 procentu atzīmes – 17/9 un 21/11.

Pārbaudes spēļu galvenais uzdevums ir pārbaudīt dažādas taktiskās nianses un spēlētāju māku adaptēties treneru prasībām. Iespēja tika dota visām meitenēm, izņemot pēc potītes savainojuma tikko atlabušo Aneti Šteinbergu. Katru vakaru sākuma sastāvs bija savādāks un tikai Zenta Meļņika allaž bija sākuma piecniekā. Viņas iespaidīgie auguma parametri un meistarības izaugsme bija pamanāma no pirmā treniņa, tagad tikai atliek rast veidus, kā to labāk izmantot. Katrā no spēlēm punktus guva vismaz desmit spēlētājas, turklāt starp divām labākajām punktu guvējām allaž bija citas spēlētājas. Plaša spēlētāju rotācija, komandas darbs un neprognozējamas līderes varētu kļūt par Latvijas izlases šīs vasaras vizītkarti.  Pagaidām ierindā paliek visas 18 spēlētājas.

“Grieķijas komanda spēlēja ļoti agresīvi un bija noderīga pretiniece, gatavojoties kvalifikācijas turnīram. Pret Portugāli un Igauniju saskarsimies ar tādu pašu stilu. Redzējām spēles elementus, kuros jāuzlabo sniegums. Jāpanāk labāka savstarpējā sapratne aizsardzībā, jābūt rezultatīvākiem uzbrukumiem no soda laukuma,” tuvākos darba virzienus ieskicē Zvirgzdiņš.

Diez vai mums jābūr ilūzijas par Igaunijas vai Portugāles izlašu spēku un standarta frāzēm par basketbola māku jebkurā vietā. Tās ir pretinieces, kuras mūsējām ir jāapspēlē jebkādā sastāvā un arī sev neveiksmīgā dienā, taču tas neliedz komandai un treneriem tiekties pēc spēles kvalitātes pilnības. Lai ilūzijas par iespējamajiem mūsējo trūkumiem bur pretinieces. Arī Itālija, kas kopā ar Latviju ir kvalifikācijas grupas favorīte. Itālietes pārbaudes spēles sāka ar trīs zaudējumiem, tomēr nu tikušs pie divām uzvarām – 82:72 pret Ķīnu un 58:50 pret Nīderlandi.

Latvijas valstsvienība nākamo pārbaudes spēli aizvadīs 30. jūnijā Paņevēžā pret Ķīnas izlasi, tā ka būs netieša iespēja salīdzināt mūsu un Itālijas komandu iespēto. Pēdējā pārbaude 4. jūnijā paredzēta Kedaiņos pret Lietuvu, 8. jūnijā Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra pirmā spēle pret Portugāli.

 

PĀRBAUDES SPĒLES

Latvija – Portugāle 73:68 (Krastiņa 11, Babkina 10), 74:57 (B. eglīte 16, Veinberga 10), 76:67 (Silarāja 15, Jākobsone 12).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+