×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
5. aprīlis, 2012
Drukāt

Trīs zvaigznes un 22 000 skatītāju

3stars

Slavenais krievu soprāns Anna Ņetrebko un spēcīgais urugvajiešu basbaritons Ervīns Šrots ir dzīvesbiedri. Trešā koncerta zvaigzne ir vācu tenors Jons Kaufmans. Šis ir tas gadījums, kad trešais nav lieks. Trīs balsis sniedz patiesu baudu ausīm, arī acīm, jo visiem trim piemīt aktiera dāvanas.

 

Sniegumu bagātina Prāgas filharmonijas orķestra nevainojamā spēle Marko Armiliato vadībā, kā arī vieta – varenais amfiteātris.

 

Kaisle pāri visam
Carmen

Ugunīgais spāņu flamenko dejotājs un horeogrāfs Antonio Gadess (1936 – 2004) savulaik veidoja horeogrāfiju ne mazāk slavenā spāņu režisora Karlosa Sauras muzikālajai filmai “Karmena”. 1983. gadā “Karmenu” nominēja “Oskaram” kā labāko ārzemju filmu.

Kritiķu un skatītāju sajūsma rosināja Gadesu veidot “Karmenas” versiju teātrim. Pēc baleta pirmizrādes Parīzē 1983. gadā skatītājiem sāpēja plaukstas, nespējot beigt aplaudēt, un aizsmaka balsis kliedzot: bravo!

Gadesa trupa plūc slavas laurus aizvien un neaizmirst lieliskā horeogrāfa teikto: flamenko ir trīs stihijas – kājas ir zeme, ķermenis un rokas – gaiss, bet dvēsele – uguns.

 

Džildas upuris

RigoletoKad operas finālā galma āksts Rigoleto atver maisu un nelietīgā Mantujas hercoga līķa vietā šausmās redz savu mirstošo meitu Džildu (kura devusies slepkavas rokās, lai paglābtu hercogu), gribas vēlēties: ak, kaut Džuzepe Verdi savai operai būtu izraudzījies citu libretu!

Bet vēsturi atpakaļ nepagriezīsi, un jāskatās vien ir, kādas daudzpakāpju intrigas vērpj operas vīrieškārtas varoņi, kā to paredzējis libretists pēc Viktora Igo drāmas “Karalis uzjautrinās”. Protams, visu atsver Verdi dievīgā mūzika un labie dziedātāji.

 

 

Kino “Splendid Palace” repertuārs aprīlī:

• Baleta “KARMENA” ieraksts no “Teatro Real” Madridē

Uzmanību! Ieraksts pārcelts no 5.04. uz 9.04. pulksten 18. Iegādātās biļetes derīgas izrādei 9.04. vai nododamas kino “Splendid Palace” kasē darba dienās no plkst. 10 līdz 20.30. Kinoteātra administrācija atvainojas par sagādātajām neērtībām un cer uz tikšanos 9.04.!

Stellas Arauso režija, Antonio Gadesa horeogrāfija

Lomās: Karmena – Vanesa Vento, Dons Hosē – Anhels Gils, Toreadors – Hairo Rodrigess, Vīrs – Hoakins Mulero

 

• Džuzepes Verdi opera “RIGOLETO”, tiešraide no “Royal Opera House” Londonā 17.04. plkst. 21.15

Lomās: Dmitrijs Platanis, Jekaterina Siurina un Vitorio Grigolo

 

• Koncerts “TRĪS ZVAIGZNES”, ieraksts no “Waldbühne Theater Berlin” “Summer Festival 2011” Berlīnē 26.04. plkst. 18

Diriģents – Marko Armiliato, Prāgas filharmonijas orķestris, “Neuer Kammerchor Potsdam”

 

Biļetes: Elizabetes iela 61, Rīga, www.splendid-palace.lv vairāk informācijas www.rigasnami.lv

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+