×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
14. marts, 2013
Drukāt

Trīsgadīga meitenīte gūst traumas, iekrītot kanalizācijas šahtā

kanalizacijas_luka2

Vecmīlgrāvī bērnudārza teritorijā desmit metru dziļā kanalizācijas akā ceturtdien iekritusi trīsgadīga meitene, kas guvusi traumas; pēc sākotnējās informācijas, akas vāks nozagts naktī, ko darbinieki nav pamanījuši, aģentūra BNS uzzināja bērnudārzā “Laimiņa”.

Bērnu slimnīcā aģentūra BNS noskaidroja, ka meitene lauzusi kāju un viņai ir vairāki nobrāzumi. Bērns ir operāciju zālē, pastāstīja slimnīcas pārstāve Ilze Reinika. Nav zināms, cik bērnam ilgi būs jāārstējas. Bērna veselības stāvoklis ir stabils.

Nelaime notikusi priekšpusdienā, uz bērnudārzu izsaukta ātrā palīdzība un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) glābēji. VUGD sabiedrisko attiecību pārstāve Inga Vetere aģentūrai BNS sacīja, ka, glābējiem ierodoties, bērnudārza darbinieki cietušo meiteni jau bija izcēluši no kanalizācijas akas, kas bijusi 10 vai 12 metru dziļa.

“Kanalizācijas šahta atrodas bērnudārza teritorijā, tā bija vaļā. Pēc stāstītā, bērni bija pastaigājušies pa teritoriju, un viena meitenīte piegāja tuvāk šahtai un iekrita,” teica Vetere. No kanalizācijas šahtas izvilktais bērns “bija kontaktējams, bet nesaprata, kas īsti noticis, jo, iespējams, bija šoka stāvoklī”.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāve Inga Vītola aģentūrai BNS sākotnēji pastāstīja, ka trīs gadus vecā meitenīte, iespējams, guvusi smadzeņu satricinājumu, mediķiem ir arī aizdomas par slēgtu augšstilba lūzumu. Bērns slimnīcā nogādāts ar politraumu.

Pirmsskolas izglītības iestādes “Laimiņa” vadītāja Ingrīda Krivāne ir satriekta par notikušo. Vārdos neesot izsakāms, cik ļoti pārdzīvo bērnudārza darbinieki. Krivāne patlaban gatavojot ziņojumu Rīgas domei.

“Tāda nelaime varēja notikt tikai tādēļ, ka naktī bija zādzība – nozaga kanalizācijas akas vāku, neviens no darbiniekiem nezināja, ka [šahta] ir vaļā – tā vieta atrodas pašā [teritorijas] stūrī,” sacīja Krivāne.

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta sabiedrisko attiecību speciāliste Indra Vilde apstiprināja, ka pašlaik gaida situācijas aprakstu, departaments pašlaik saņēmis no bērnudārza informāciju tikai telefoniski. Vilde paskaidroja, ka pirmsskolas izglītības iestādēm izstrādāti gan vispārējie noteikumi, gan arī katrā bērnudārzā ir iekšējās kārtības noteikumi.

Atbilstoši šiem noteikumiem atbildīgajai personai ir jāveic pārbaudes pirms bērni iet ārā. Uz jautājumu, kāda būs departamenta tālākā rīcība, Vilde atbildēja, ka pieprasīs bērnudārza vadītājas paskaidrojumus un pēc tam lems par viņas atbildību.

Pēc domē sniegtās informācijas, bērna likumīgā aizbildne ir vecāmāte. Neoficiālas ziņas liecina, ka, iespējams, bērna māte ir ārzemēs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+