×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
2. novembris, 2012
Drukāt

Trīskāršojušies ielaušanās mēģinājumi Rīgas apkārtnē esošajās privātmājās

Foto - LETAFoto - LETA

Pēdējo divu nedēļu laikā, salīdzinot ar to pašu periodu pērn, par 200 procentiem pieaudzis iebrukumu mēģinājumu skaits Rīgas apkārtnē esošo privātmāju rajonos, liecina apsardzes kompānijas “Koblenz drošība” apkopotā statistika.

“Koblenz drošības” pārstāvji norādīja, ka šāda tendence saistīta ar diennakts tumšā laika pagarināšanos. Tādējādi zagļi tumsā jūtas nepamanīti, kā arī tiem ir vieglāk noteikt, kurā mājā konkrētā laika posmā neatrodas paši saimnieki, par ko var liecināt gan gaisma logos, gan cilvēku kustība mājā. “Koblenz drošības” valdes priekšsēdētājs Raivis Terinks skaidroja, ka zādzības un ielaušanās mēģinājumi notiek darba dienu vakara pusē, laikā starp plkst.19 un 23. Tas ir laiks, kad ir jau kārtīgi satumsis, bet ļoti bieži māju saimnieki vēl nav pārradušies mājās. Iepriekšējos gados zādzību mēģinājumi notika vairāk nakts laikā un uz rīta pusi. Terinks arī piebilda, ka 90 procenti māju, kuras tikušas izvēlētas par uzbrukuma mērķiem, nebija aprīkotas ar nožogojumu, kas norāda uz to, ka zagļi izmanto vieglāko ceļu piekļūšanai izvēlētajam objektam.

Viens no pēdējiem satraucošākajiem gadījumiem ir, kad zagļi mēģināja ielauzties mājā laikā, kad tur atradās tikai bērni. Ņemot vērā šādus riskus, “Koblenz drošība” aicina vecākus rīkoties apdomīgi un pārrunāt ar bērniem nepieciešamos drošības pasākumus, kas veicami, kamēr viņi vieni atrodas mājās. Bērniem ir jāiemāca aizslēgt durvis, neatvērt durvis svešām personām un nerunāt ar tām. Lai izvairītos no zagļu ielaušanās, “Koblenz drošība” iedzīvotājiem iesaka atstāt mājās ieslēgtu apgaismojumu, izvērtēt un nostiprināt durvju un slēdzeņu drošību. Arī atrodoties mājās, vienmēr aizslēgt ārdurvis, iemācīt bērnus lietot signalizācijas sistēmu, telefona numurus ārkārtas gadījumiem – atgādināt bērniem par vispārēju drošību un rīcību, ja pie mājas pamana svešas personas.

Apsardzes kompānija arī aicina pievērst uzmanību, vai logi, kā arī balkonu un terašu durvis ir droši aizvērtas, ierīkot logiem žalūzijas, lai nav iespējams ieskatīties pa logu un gūt nevajadzīgu interesi par priekšmetiem un mantām mājoklī. Palūgt kaimiņu pieskatīt īpašumu, ja saimnieks ilgāku laiku ir prom no īpašuma, ierīkot āra apgaismojumu, kas reaģē uz kustību. Tāpat arī sekot līdzi koku un krūmu augšanai dārzā, jo zagļi bieži izmanto kokus, lai piekļūtu, piemēram, balkonam otrajā stāvā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+