×
Mobilā versija
+8°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
13. marts, 2013
Drukāt

Trīsritenis pieaugušajiem


Cilvēks piedzimst no mātes miesas, mācās spert pirmos soļus un izteikt pirmos vārdus. Ir gadījumi, kad nākas gandrīz vai atgriezties šajā stāvoklī. Viss ir jāmācās atkārtoti, kad tev ir gandrīz 50.

 

Jāvingrina mēle un jāizdod dažādas skaņas. Jāspēlējas ar klucīšiem, jāmīca plastilīns un jārak-sta burtiņi. Jāpieķeras pie kā stabila, lai nostātos pilnā augumā. Pirmie solīši jāsper ar kāda palīdzību. Lai saņemtos un atrastu spēkus šīm darbībām, ir ļoti grūti. Tava turpmākā dzīve būs citāda – ir pienācis Dieva nolikts jauns posms cilvēka dzīvē un jāatrod iespēja, lai nebūtu laika muļķīgām iedomām.

Es pirms saslimšanas biju sācis interesēties par trīsriteņiem pieaugušajiem. Ar savu projektu piedalījos TV spēlē “Firmas noslēpums” (1. sezonā). Kad nonācu atkal līdz iespējai, ka varu apsēsties pie datora, savu ideju centos īstenot dzīvē. Protams, man bija nepieciešama ļoti daudzu cilvēku palīdzība. Jau vasaras beigās tapa pirmais trīsritenis. Tagad top arī dažādas piedziņas invalīdu ratiņiem. Pasaulē ir daudzi risinājumi, lai atvieglotu dzīvi cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

Skatot daudzās mājas lapas, uzzināju, ka pastāv trīsriteņu riteņbraukšana invalīdiem. Izanalizēju, ko es spētu ar saviem spēkiem. Atradu distances un disciplīnas, ko varētu pievārēt. Drīz tiks samontēts speciāls trīsritenis, un ceru, ka varēšu piedalīties divos pasaules čempionāta (Para Cycling) posmos.

Ceru, ka Dievs man dos šo iespēju un arī rezultāti būs labi, lai varētu arī kvalificēties vasaras paralimpiskajām spēlēm.

Zinu, ka daudziem man līdzīgiem nav viegli. Jāizvirza mērķi un jātiecas uz tiem. Ne vienmēr viss izdosies un būs tā, kā būsim iedomājušies. Neko nedarīt un pēc nekā netiekties ir vieglāk. Bieži protam sunīt valdību un likumus, taču arī paši varam daudz izdarīt, kas neprasa neko daudz, tikai vajag vairāk piepūlēties. Vajag atrast sev piemērotu nodarbi un maziem solīšiem uz to iet.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+