×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
13. maijs, 2014
Drukāt

Triumfē dāņu nanotehnoloģijas un Končita

Foto - LETAFoto - LETA

Austrijas pārstāve Eirovīzijā Končita Vursta piedalās preses konferencē pirms pasākuma "Eurovision preParty Riga".

Mūsu lasītājiem vaicāju, kā viņi vērtē sestdien notikušo Eirovīzijas dziesmu konkursu?

Biruta Varkale Liepājā: “Ar lielām grūtībām noklausījos pirmos četrus priekšnesumus un izslēdzu televizoru. Neredzu jēgu konkursiem, kur tiek popularizēta slikta gaume. Šādu mūziku neklausos, tikai šogad pirmo reizi nedaudz paskatījos un ar to man arī pietika.”

Laila Kociņa Rīgā: “Šogad finālisti bija lieliski, dziesmas interesantas un solistu sniegums ļoti kvalitatīvs! Prieks, ka izpalika lēti šovi ar pārģērbšanos. Toties kādas moderno tehnoloģiju iespējas dāņi nodemonstrēja! Skatuves noformējums katrai dziesmai bija neatkārtojams, apbrīnojams. Dānija kā rīkotājvalsts pārspējusi visas iepriekšējās valstis. Dzirdējām arī tik daudz labu dziedātāju – no Nīderlandes, Zviedrijas, Armēnijas, Azerbaidžānas.”

Ilmārs Lūsis Stopiņu novadā: “Eirovīziju neskatos. It kā mūzikas konkurss, bet aizgājis šķērsām, galvenais tur ir teatrālisms un šovs, bet ne solista sniegums. Arī balsošanā redzams, ka kaimiņvalstis atbalsta cita citu, savējos, nevis muzikālo priekšnesumu.”

Sandris Kalniņš Madonas novadā: “Šā gada Eirovīzijas fināls ļoti patika, lai gan par konkursa uzvarētāju – bārdaino Končitu Vurstu jeb īstajā vārdā Tomu Noirvitu no Austrijas – sākumā biju šokēts. Transvestīts! Tikai pirms trim gadiem Končita sākusi šādā veidā uzstāties un tāda milzu piekrišana! Daudziem, protams, tas nav pieņemams. Vērtīgākais tomēr ir dziesma – melodija un balss, tā “paņem”. Ne velti par to balsoja gandrīz puse Eiropas.”

Linards Strelēvics Rīgā: “Eirovīzija ir laimes spēle, bet, ja dziesma laba, skatītāji to novērtē. Pat balsu skaitīšana izvērtās saistošā pasākumā, jūtot līdzi vienam vai otram dziedātājam. Bet mūsu grupai “Aarzemnieki” pusfinālā dziesma neskanēja tik labi kā mājās. Laikam bija uztraukušies. Viņi paši gan saka – nekas traģisks nav noticis. Bet es uzskatu, ka ir slikti, jo viņi iegāzuši savu valsti. Es sagaidu, ka Jorans un pārējie izteiks nožēlu par to, ka neiekļuva Eirovīzijas finālā.”

Uzziņa


Eirovīzijas dziesmu konkurss šogad notika Dānijā, Kopenhāgenā, 59. reizi pēc kārtas un tajā piedalījās 37 valstis.

Finālā iekļuva 26 valstu dziedātāji, bet Latvijas pārstāvji savā pusfinālā ierindojās 13. vietā.

Pirmo vietu un 12 punktus Latvijas skatītāji deva Nīderlandei, 10 punktus – Armēnijai, trešo vietu un 8 punktus – Zviedrijai, bet Austrijas dziesmai – 6 punktus jeb piekto vietu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+