×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
9. jūlijs, 2014
Drukāt

Latvijas Bankas zinātniski pētniecisko darbu konkursā triumfē REA studenti

Foto - LETAFoto - LETA

Stefānija Kursiša priecājas, saņemot Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča apsveikumus.

Ikgadējā Latvijas Bankas zinātniski pētniecisko darbu konkursā visas godalgotās vietas ieguvuši Rīgas Ekonomikas augstskolas (REA) studenti.

Latvijas Banka šādu konkursu rīkoja jau 12. reizi. Tā mērķis – veicināt Latvijas tautsaimniecības makroekonomisko problēmu apzināšanu un analīzi, iesaistot šajā darbā spējīgākos jaunos ekonomistus.

Studentu interese par konkursu bija liela – tika iesniegti 24 darbi, kas ir par desmit vairāk nekā iepriekšējā gadā. Kopumā konkursā piedalījās studenti no astoņām Latvijas augstskolām. Iesniegtajos pētījumos aplūkotas aktuālas ekonomikas tēmas: migrācija, bezdarbs un pensiju sistēmas ilgtspēja; ekonomiskā izaugsme un Latvijas preču eksporta konkurētspēja; fiskālā politika un nekustamā īpašuma tirgus; kredītriski, jaunās regulējošās prasības un saistību samazināšanas process kredītiestāžu sektorā, nozīmīgāko pasaules tautsaimniecību attīstības ietekme uz Latviju un eiro zonas ilgtspēju u.c.

1. vietu ieguva Stefānijas Kursišas un Olgas Sadovici pētījums “Eirozonas, Japānas un ASV monetāro šoku transmisijas uz Baltijas valstīm novērtējums”. Darbā vērtēta eirozonas, Japānas un ASV monetāro šoku ietekme uz Baltijas valstu makroekonomiskajiem rādītājiem – iekšzemes kopproduktu, inflāciju un procentu likmēm, analīzē izmantojot sarežģītu metodi: ekonometrisko modelēšanu. Monetāro šoku transmisijas mehānismi ir viens no aktuālākajiem tematiem, kas interesē monetārās politikas veidotājus visā pasaulē.

S. Kursiša stāsta, ka tēma konkursa pētījumam izraudzīta tāda, kas sasaucas ar viņas bakalaura darbu. Izstrādājot pētījumu, grūtākais bija tikt galā ar sarežģīto metodoloģiju. Taču kopā ar otru darba autori, palīdzot bakalaura darba vadītājam, labi izdevās paveikt iecerēto. Kā galveno ieguvumu no dalības konkursā Stefānija min to, ka bija iespēja dzirdēt atsauksmes par savu darbu no profesionāļiem šajā jomā. Atzinība būs motivācija turpmāk apzinīgi strādāt.

Konkursā tika piešķirtas arī divas 2. vietas – Rīgas Ekonomikas augstskolas studentiem Marinai Aleksejevai un Nikolajam Prihodko par darbu “Vai Bāzele III ir sociāli izdevīga Baltijas valstīm?”, kā arī Elzai Kalniņai un Andrejam Semjonovam, kuri pētīja darba samaksas elastības novērtējuma Latvijā. E. Kalniņa un A. Semjonovs cita starpā secināja, ka bezdarba ietekme uz darba samaksas dinamiku Latvijā ir ievērojami stiprāka nekā, piemēram, Spānijā, Rumānijā, Polijā, Ungārijā un Itālijā. Proti, bezdarbam pieaugot, algas krītas. Jaunieši atklāja, ka nesenajā recesijā lielāku algas samazinājumu piedzīvoja sievietes, vidēja vecuma strādājošie ar samērā augstu algu, kā arī transportā, būvniecībā un sabiedriskajā sektorā nodarbinātie.

3. vietu ieguva Kristīnes Priedītes un Līvas Levanes “Vai mēs varam paļauties uz konfidenci: Latvijas gadījums”.

Godalgoto darbu autori saņēma naudas prēmijas no 900 līdz 1500 eiro pirms nodokļu nomaksas un balvā – Latvijas pirmo eiro kolekcijas monētu “Ainažu jūrskola”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+