foto – Ieva Čīka/LETA

Triumfs! Kalnu slēpotājs Kristaps Zvejnieks izcīna Universiādes zeltu 0

Latvijas vadošais kalnu slēpotājs Kristaps Zvejnieks trešdien izcīnīja zelta medaļu Kazahstānas pilsētā Almati notiekošajā Universiādē, triumfējot Alpu kombinācijas sacensībās.

Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem
Numeroloģijas tests: aprēķini savu laimīgo skaitli un uzzini, ko tas par tevi atklāj 10
Aivars Lembergs sašutis par kārtējo slogu uz Latvijas patērētāju kakla: “Tā mēs iegriezām Krievijai – pērkam dārgākus dārzeņus no Krievijas”

Šī Latvijas valstij Ziemas Universiādē ir pirmā medaļa tās pastāvēšanas vēsturē.

Zvejnieks pirmo vietu ieņēma jau pēc pirmā brauciena, kurā sportisti sacentās supergigantā. Savu tuvāko sekotāju latvietis apsteidza par 0,07 sekundēm.
Savukārt otrajā braucienā sportistiem bija jāveic Zvejnieka kroņa disciplīna – slaloms. Tajā Latvijas sportists sasniedza otro ātrāko rezultātu, bet ar to bija pilnīgi pietiekami, lai gūtu drošu uzvaru. Summā Zvejnieks par 0,88 sekundēm viņš apsteidza Nīderlandes pārstāvi Mārtenu Meinersu.
Tikmēr uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena stājās Matejs Falats no Slovākijas, kurš arī pirms diviem gadiem Universiādē šajā disciplīnā izcīnīja bronzu.

Pirms tam šajā Universiādē Zvejnieks supergigantā ierindojās 14.vietā. Turpinājumā Universiādē gaidāmas arī milzu slaloma un slaloma sacensības.