×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.2°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
9. aprīlis, 2015
Drukāt

Medību trofejas ceļo uz Jaunmoku pili

Foto - LETAFoto - LETA

Šodien sākas medību trofeju iesniegšana valsts mēroga izstādei “Jaunmokas 2015”, kas no 18. aprīļa līdz 17. maijam būs apskatāma Jaunmoku pils zālē.

Pasākumā var piedalīties mednieki ar pēdējos piecos gados Latvijas savvaļā iegūtām trofejām, kā arī senāku, bet nacionālā mēroga izstādē vēl nevērtētu guvumu.

Iesniegtās trofejas pēc Starptautiskās medību un medījamo dzīvnieku aizsardzības komitejas (CIC) izstrādātās metodikas vētīs Latvijas Medību trofeju vērtēšanas nacionālās komisijas eksperti. Medniekiem jāņem vērā, ka trofejas iepriekš pienācīgi jāsagatavo: staltbriežu un stirn­āžu ragiem, kā arī mežakuiļu ilkņiem jābūt viegli noņemamiem no medaljoniem un tikpat viegli pieliekamiem atpakaļ; plēsēju ādas jāiesniedz dīrātas un paklāja veidā. Atbilstoši nenoformētas netiks vērtētas, teikts pasākuma nolikumā.

Izstādē eksponētās trofejas iekļaus katalogā, visvairāk punktu guvušās saņems atbilstošu medaļu.

Izstādes rīkotāji – Latvijas Mednieku savienība un trofeju vērtēšanas nacionālā komisija – uzsver, ka pasākuma mērķis ir informēt un izglītot sabiedrību par medībām kā ekoloģiski un saimnieciski nepieciešamu nodarbošanos savvaļas medījamo dzīvnieku populāciju skaita regulēšanai, iegūt datus par medījamo dzīvnieku populāciju kvalitāti, kā arī popularizēt selektīvas medības kā paņēmienu augstvērtīgu medību trofeju iegūšanai.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +12.2
Alūksne +9.0
Daugavpils +7.6
Saldus +10
Liepāja +11.0
Jelgava +10
Ventspils +10.6
Limbaži +8
Madona +9
Rēzekne +10
Draugiem Facebook Twitter Google+