×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
22. decembris, 2016
Drukāt

Egils Līcītis: Politiķi ir glumas personas. Tie, kas vēlas izgrūst esošās, vēl šaubīgāki (7)

Foto - Lita Krone/LETAFoto - Lita Krone/LETA

Var jau būt, ka nav dikten jābaidās un pasaulei nenoraus jumtu, bet nākotne, kas rēgojas priekšā, neizskatās pēc miera laikiem. Un nav pusaizmirsta pagātne, kad Eiropā melnie pulkveži gāza puslīdz demokrātiski vēlētas valdības un uz parlamentārisma atgriešanos lika pagaidīt. Vai būtu iespējama specifiskas krīzes situācija, ka atkal hunta kaut kur sagrābs varu? Vērā ņemami amatvīri sūta brīdinājumus, ka situācija trauksmaina.

Politiķi ir glumas personas, bet tie, kas šobrīd drūzmējas, lai izgrūstu esošās administrācijas no krēsliem, ir vēl šaubīgāki cilvēki. Neprognozējami, veidojot velns zina kādu alternatīvu tradicionāliem politiskajiem spēkiem. Jaunā tipa partijas vada komiķi, fūrijas un dīvaiņi. Nonisteblišments izkar karogus ar miroņgalvu un vircotus lozungus. Tas liek Briselei pamatoti satraukties. Un te nebūt nedomāju Poliju un Ungāriju. Abās valstīs pie varas ir klasiska spektra politiskie pārstāvji, kuru vienīgā vaina ir būt vidusmēra eirokrātam pārāk nacionālkonservatīviem. Tāpēc pret Poliju, Ungāriju vēršas ar rezolutējoši juridiskas iedarbības sviru. Bet Eiropā dibināti nepazīstami spēki, kuriem nav ne sarkana, ne melna – nekāda – pagātne un nenoskārsta nākotne, izņemot ambīciju startēt vēlēšanās. Attēlojot samērā ar Latviju, parādās, piemēram, “13. janvāra veterānu kustība”, pret kuru Kaimiņš liktos mīlīgs zaķītis. Pašlaik Kučinskis turas ilksīs, bet, pieteicot pretenzijas uz varu, gūstot masu balsis, ar biļeteniem, nevis bruģakmeņiem nodrošinātu “janvāristu” iekļūšanu pa Saeimas durvīm tieši no ielas. “Saskaņa” ir zināms ļaunums, bet te uz skatuves ierodas neapzināms ļaunums.

Tāpēc tālredzīgs, gudru stratēgu projektēts drošības politikas lēmums ir veidot ES kopīgos bruņotos spēkus. Tie būs radīti pret ārēju apdraudējumu, bet tiklab var tikt izmantoti pret draudiem iekšējā telpā. Pieņemsim, kādudien N valsts apakšpalātā pa gluži likumīgām vēlēšanu sliedēm iebrauc vesels ešelons ar jaunradīta monstra biedriem. Pūlī runās, ka atnācēji pa daļai šķituši marksisti, citiem pēc bārdām, jostām izskatījušies musulmaņu brālības deputāti, un vēl kāds sazīmējis, kā pats Ādolfs atgriezies. Kā alternatīva savu laimi paspēlējušiem politiķiem vairākumu pārņem ne vienkārši galējie, bet kreizī ekstrēmisti, šreijā sagājuši labējie, kreisie. Un sāk ierobežot brīvības, demontēt demokrātijas noteikumus. Turklāt ne vien tos, kas pieņemti, ejot totalitāra liberālisma pavadā, bet pilsoniskā konstitūcijā akceptētos! Vai nav nepieciešams stāvokļa noregulējums? Ne momentā pēc vēlēšanām, bet pēc pietiekami lielu postījumu nodarīšanas, kuri vēl nav neatgriezeniski, ļoti parocīgs ir ES karaspēks, kurš iemaršē pār robežu, lai nenorauj ES ēkai jumtu, negrauj pamatus. Karaspēks nenāk iekarot, pakļaut, bet pilsoniska miera uzturēšanai un stabilitātes atjaunošanai. Kas tam pretotos? Sātīgi pusdienojuši, pie šardonē glāzītes piesēduši ofisu jaunekļi? Koka tupelēs cildeni patrioti zemnieki? Geji? Ja nu pāris policistu ar rundziņām pretdarbotos, bet vietējā armija sveiktu cīņubiedrus. Specvienība ieietu mežā, nodemonstrētu izdzīvošanas spējas, bet, kad ēdamais beigtos, iznāktu laukā un pārspēka priekšā izklīstu pa mājām.

Tramps dala ietekmīgus amatus ģenerāļiem. ASV viņi kara varoņi. Trakie suņi. Eiropā ģenerālis ir beztiesiska nulle, kam jāsasit papēži aizsardzības ministra priekšā, kurš nav šāvis pat pa konservbundžām, neuzkalpojies augstāk par dižkareivi. Visa vara un noteikšana ir politiķiem. Neviens armijas štāba priekšnieks, admirālis nedrīkst tikt par augstu amatvīru, ja vienīgi tai vecumā, kad nevis atomsprādziens, bet laikazobs pārvērtis putekļos. Graustā, kam arī stroķis lāgā neklausa. Militārisms Eiropā ir pusdzīvs, bet ātrās reaģēšanas Briseles spēki, kad jāglābj vērtības, ir pieņemams noregulējums.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Psrs light :)))…nu ,kā var soms un grieķis sadzīvot vienā valstī????

 2. Eiropas armija bez atsevišķiem Eiropas kodolieročiem ir absurds.Pašlaik dezinformācijas dūmu aizsegā notiek divi atsevišķi”aukstie kari”.Cenšamies nezaudēt veselo saprātu.

 3. Kā var nesolīt… Un tie vārdi izsaka būtību = mums ir labi un tikai tās vēlēšanas traucē mieru, kāds var palikt ārpus siles…

 4. turēs varu ar armiju? Atbildēt

  Es šajā saklausu draudus, ka globalisti neatdos varu. Ja nepieciešams turēs to fiziski uz durkļiem.
  Tās ir tiešas sekas globālistu totalitāraijai politikai. Kas jau bij redzams bezrecedenta histēriskajā pretTrampa kampaņā.. Pie normālas varas pārejas notiek mierīgā ceļā.
  Lai arī viņiem varētu nebūt nepieciešama turēšana uz armiju, sķelšana un pilsoņu kara izraisīšana.
  Var taču uz brīdi nolīst un pēctam turpināt nākamo uzlidojumu cilvēcei.

 5. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  ;)))

  Ir sacīts: “Var jau iespējami skaļi un bezgalīgi ilgi dēvēt sū#u par zapti – dēļ tam tas saldāks nekļūs un tīkami smaržot nesāks.”

  Un, arī: “Politikai un šajā “LUMPENbiznesā” iesaistītajiem “politiķiem” (kā arī šo SILES “vienlīdzīgĀKo” cūklopu “īpašo vajadzību” apkalpotājiem u.c. taml. “pie SILES pietuvinātajiem” sīklopiņiem) nekas NAV un NEVAR BŪT “traumējošāks” un arī reāli bīstamāks par “godam” nopelnītu izsmieklu”. ?

  =======

  Mediju ziņa (2013. gads): “Plikadīdas, kuriem visa manta mugurā, bet bagātība vēderā, politikā lien ne jau cēlu mērķu vadīti. Kādi mērķi var būt, ja pēdējās tupeles nošķiebtas, zupa plāna iestrēbta, banka spiež un parādi miljonos? Bet tie, kuriem galvā nav vējš, ir ko strēbt un lieks kurpju pāris, politikā neies, jo tejāteris nav tā vērts, lai maltu svešus sū… Latvija iet bojā? Tauta izmirst? Ļoti labi. Sen bija laiks dot vietu dzīvīgākām tautām. Bet ķērcieni “все пропало, клиент уезжает, гипс снимают!!!…” vairs nedarbojas – par vēlu.” ( cit.vied.aut.: komentētājs “nomr”, diskusjia pie zinātnieka un publicista Artura Priedīša esejas “Nozieguma brīvība” pa lēto pērkamajā interneta portālā “pietiek-com” )
  —–
  Mediju ziņa (2008. gads): “Šajā pašreizējā Latvijas valstī politika un tai pakārtotā valsts un pašvaldību pārvalde ir veids, kā ar ļoti apšaubāmām darbībām “nopelnīt” naudu tiem, kas citādāk to darīt neprot. Jau no paša sākuma salīdzinoši nedaudzajiem varas turētājiem bija izdevīgi visu šīs valsts sabiedrību dalīt tā, lai atstumtu no “barības galda” pēc iespējas vairāk aktīvu iedzīvotāju. Par to maz kurš runā, bet tas nu reiz ir fakts! Pie mums mazskaitlīga politekonomiskā “elite” – saeimas “tautas kalpi”, gan attiecīgajā laika posmā valdošie, gan tiem opozīcijā esošie politekonomisko interešu grupējumi, kuri sevi dēvē par “partijām”, no “valdošās koalīcijas” līderiem sastāvošā pretlikumīgā, valsts pamatlikumam Satversmei un citiem likumdošanas aktiem neatbilstošā “koalīcijas padome”, kā arī tās kontrolētās valdības “politiski atbildīgie” funkcionāri – visu vērtē un skaita nevis pēc smadzenēm, bet pēc “mutēm pie siles”. Šī “elite” uzskata, ka pie valsts un pašvaldību budžetu un citu resursu, kā arī pie valsts un pašvaldību pasūtījumu, subsīdiju u.c. politiski motivētu privilēģiju dalīšanas “savējiem”, pie SILES jāpielaiž pēc iespējas mazāk mutes.” … (apt.cit.aut.: uzņēmējs un mecenāts J. Gombergs)
  —–
  .
  “Par šo gan runāt “neesot glīti”…”
  ( O.M.© “Hroniskais pjedestāls” – 9.07.2008., Nr.6. )
  .
  “Lai jādzīvo nav ‘di#su pliku’ ~
  Šai “valstī” ‘taisīt’ “politiku”,
  ‘Lien’ mutanti, kam s(kaidas) galvā,
  Un lielkretīnu smaka spalvā.
  .
  Tie, kuri “valstī” ‘SILI bradā’,
  Bez “politikas” ‘sprāgtu’ badā,
  Jo – nejēdz VISPĀR neko darīt,
  Kā vienīgi – ‘pa trekno parīt’:
  .
  Pēc “shēmām” dalot ‘budžet-piķi’,
  Tur ‘atslauc taukus’ “politiķi”,
  Ar paštaisītiem likumpantiem,
  No SILES sugas “konkursantiem”.
  .
  Caur ‘tenderiem’ tiek budžets tērēts,
  Lai katrs “zobratiņš” top ‘smērēts’:
  Iekš SISTĒMAS un “aparāta”,
  ‘Rij’ lērums KRETĪNU, bez sāta.
  .
  Šai “valstī” smadzenes NAV vērtas,
  Pat tik, cik ‘subproduktos svērtas’:
  Ir “kaitīgs process” domāšana ~
  To aizstāj prasta ZOMBĒŠANA.
  .
  Ja MUĻĶU ZEMĒ dzīvot riebjas,
  Dēļ tā, ka “valsts” ‘uz galu šķiebjas’,
  Var ‘šņorēt pastalas un paunas’ ~
  Rast SIB-īrijās mājas jaunas:
  .
  Drīz paliks “valstī” ‘SILES brāļi’,
  Un smagāk NOZOMBĒTIE ‘pāļi’ ~
  Jo ‘mazāk mutes būs pie galda’,
  Jo – ērtāk tiem, kas MZ “valda”!…”

  Par šo gan runāt “neesot glīti” ~
  ‘Viebj skābus feisus’ “sorosīti”,
  Un SILES lopi rukšķ uz “bļauriem”,
  Kam klusēt pieriebies kā ‘bauriem’…

  =====

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 6. zināms manipulācijas paņēmiens Atbildēt

  būdami pie varas sadara nelietības, tad, zem “gaišo spēku” maskas, nāk “cīnīties pret neliešiem” t.i. paši pret sevi.
  Kā padomijas boļševiki savā laikā iešmaucās Saeimā.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Mainu 24. septembri pret 25. jūniju!

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, pieņēma likumu, kas paredz noteikt par brīvdienu 24. septembri, kad Latviju apmeklēs Romas pāvests Francisks. Likuma izmaiņas galīgajā lasījumā atbalstīja 68 deputāti, pieci bija pret, divi – atturējās, bet vēl astoņi balsojumā nepiedalījās. Ekonomikas ministrija iepriekš neatbalstīja šo ideju, sakot, ka Latgales uzņēmēji paši varot lemt par brīvdienu pāvesta vizītes laikā un ka viena valsts noteikta svētku diena valsts budžetam radot astoņu miljonu eiro zaudējumus. Jāpiebilst, ka šogad 23. un 24. jūnijs, kas saskaņā ar likumu ir svētku dienas, šogad iekrīt sestdien un svētdien, līdz ar to svinētājiem izpaliek papildu brīvdienas.

Vai jūs balsosiet par "Saskaņu" mācītāja Pētera Sproģa dēļ?
Draugiem Facebook Twitter Google+