Negadījums notika Rīgā, Višķu ielā. Trolejbuss bērnu notrieca uz gājēju pārejas vien dažus metrus no pieturas.
Negadījums notika Rīgā, Višķu ielā. Trolejbuss bērnu notrieca uz gājēju pārejas vien dažus metrus no pieturas.
Foto no google.com/maps

Trolejbusa vadītājai – nosacīts cietumsods 0

Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa piespriedusi divus gadus ilgu nosacītu cietumsodu trolejbusa vadītājai, kura pērn septembrī uz gājēju pārejas notrieca 11 gadus vecu zēnu.

Reklāma
Reklāma
Notriektā tautumeita 7
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
SVF: Krievijas ekonomika augs straujāk par visām pasaules attīstītajām ekonomikām
Lasīt citas ziņas

Publiski pieejamajā anonimizētajā tiesas spriedumā norādīts, ka vadītājai arī uz trim gadiem atņemtas transportlīdzekļa vadīšanas tiesības. Tāpat sievietei būs jāatmaksā advokāta izdevumi cietušajiem 1396 eiro apmērā.

Spriedumā skaidrots, ka vadītāja savlaicīgi nesamazināja braukšanas ātrumu un pilnībā neapturēja trolejbusu pirms gājēju pārejas, lai dotu ceļu nepilngadīgajam gājējam, kurš šķērsoja brauktuvi pa gājēju pāreju un kuram bija kustības priekšroka. Gājējs tika notriekts, un viņam tika nodarīti smagi miesas bojājumi, tostarp smagi labās kājas lūzumi.

CITI ŠOBRĪD LASA

Negadījums notika 2018. gada 8. septembrī Rīgā, Višķu ielā. LTV “Panorāma”, atsaucoties uz aculiecinieku teikto, toreiz vēstīja, ka trolejbuss bērnu notrieca gājēju pārejā vien dažus metrus no pieturas. Transportlīdzeklis vēl 15 metrus vilcis zēnu pa asfaltu. LTV ziņoja, ka pēc notikušā transportlīdzekļa vadītāja zvanīja nevis Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam, bet uzņēmuma dispečeriem – tas noticis, ievērojot “Rīgas satiksmes” iekšējos noteikumus. Pašvaldības pārvadātāja pārstāvis Viktors Zaķis toreiz televīzijas žurnālistam teica: “Bet tā ir pareiza rīcība, un mēs nekādā gadījumā šo netaisāmies mainīt. (..) Tāpēc ka vadītāji parasti šajā situācijā ir šoka stāvoklī un viņi var pat nezināt, kam jāzvana, kāda situācija un ko. Šī saziņa bija ļoti operatīva. Tad dispečera uzdevums ir tālāk vēsā prātā saprast, kā jārīkojas.”

Šī nav pirmā reize, kad tiesas priekšā nonāk trolejbusa vadītājs. Sabiedrības lielu ievērību iepriekš izpelnījās cits negadījums, kad 2014. gada maija beigās Rīgā, Aleksandra Čaka ielā trolejbuss, kuru vadīja 1954. gadā dzimusi sieviete, uz gājēju pārejas notrieca 1982. gadā dzimušu sievieti un viņas 2009. gadā dzimušo meitu. Bērns no gūtajām traumām notikuma vietā mira, māte nomira slimnīcā. Apelācijas instances tiesa 2017. gada rudenī trolejbusa vadītājai piesprieda brīvības atņemšanu uz četriem gadiem un sešiem mēnešiem, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz trīs gadiem.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.