Apbrīno

“Troņu spēles” autora stāstu krājums kļūs par zinātniskās fantastikas seriālu 16

Foto – Leta/AFP

Kamēr populārais seriāls “Game of Thrones” (“Troņu spēle”) tuvojas savām noslēdzošajām sezonām, tā autors Džordžs R.R.Mārtins jau plāno nākamo televīzijas projektu – seriālu, kas tika veidots, balstoties uz viņa rediģēto prozas ciklu “Wild Cards” (“Džokeri”).

Mārtins nedēļas nogalē paziņoja par jauno zinātniskās fantastikas seriālu, kas balstīts uz “Wild Cards” romāniem un stāstiem, kurus ir sarakstījuši vairāki autori, savukārt Mārtins ar Melindu Snodgrāsu tos apkopojuši.

“Wild Cards ” pirmo reizi publicēja 1987. gadā, un tajā par “džokeriem” sauc nelielu daļu pasaules iedzīvotāju, kas pārdzīvojuši citplanētiešu uzbrukumu un ir attīstījuši īpašas spējas. Stāstos sastopami tādi tēli kā Kroids Krensons, Raķešpuika, Četri Dūži un “Dr. Takions”.

Televīzijas producentu uzņēmums “Universal Cable Productions”, kas veidojis arī seriālu “Mr. Robot” (“Misters robots”), apstiprināja, ka strādā pie iespējamā “Wild Cards” ekranizācijas, taču sīkākas detaļas neatklāja.

Mārtins atzina, ka pie seriāla pats nestrādās, jo viņam ir ekskluzīvs darījums ar telekanālu HBO, un viņš pašlaik raksta “The Winds of Winter” (“Ziemas vēji”), sen gaidīto “Troņu spēles” pamatā esošā romāna cikla “Dziesma par ledu un uguni” sesto grāmatu.

“Taču Holivudas daba ir neparedzama, un es neesmu drošs par šī projekta attīstību, bet domāju, ceru un turu īkšķus, ka jūs varēsiet baudīt “Wild Cards” nākamo divu gadu laikā,” Mārtins raksta savā mājaslapā.

“Troņu spēle”, kas šogad nominēta rekordlielam “Emmy” balvu skaitam – 23, ir episks fantāzijas stāsts par vairāku paaudžu ilgu cīņu, cenšoties iegūt varu pār Dzelzs troni un pārvaldīt Septiņas karaļvalstis.

Paredzēts, ka seriāls “Troņu spēle” tiks pabeigts divu gadu laikā, noslēdzoties ar astoto sezonu.

LA.lv