Mobilā versija
+1.9°C
Beāte, Beatrise
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
5. maijs, 2015
Drukāt

Trūcīgā statusa prasītājam varēs būt naudas uzkrājumi (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Trūcīgā statusu varēs iegūt arī tad, ja tā prasītājam būs naudas uzkrājumi ne vairāk kā 128 eiro apmērā. Par to otrdien vienojās valdība, informē Labklājības ministrijā (LM).

Šāds naudas līdzekļu uzkrājums paredzēts, lai mājsaimniecībai būtu iespēja segt kādus neparedzētus izdevumus, piemēram, sadzīves tehnikas remontam/nomaiņai, neparedzētiem veselības aprūpes izdevumiem, apģērba, apavu iegādei un citam.

Par naudas līdzekļu uzkrājumu uzskatāms personas naudas uzkrājums vai noguldījums kredītiestādes kontā un skaidrās naudas uzkrājumi. Šī norma paredzēta labticīgiem sociālās palīdzības saņēmējiem, kuri godprātīgi iztikas līdzekļu deklarācijā uzrādīs skaidrās naudas līdzekļu uzkrājuma apmēru. Tas nenozīmē, ka sociālajam dienestam jāveic kādas papildu darbības, lai pārliecinātos par skaidrās naudas līdzekļu uzkrājumiem klienta mājsaimniecībā. Tajā pašā laikā tas neatbrīvo sociālo dienestu no pienākuma vispusīgi izvērtēt klienta sociālo un materiālo situāciju.

2013.gadā par trūcīgiem atzīti 134 397 cilvēki jeb 6,1% no iedzīvotāju kopskaita.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Salīdzinājot ar Rotšildiem,Rokfelleriem,Morgāniem un Krupiem,abi ir trūcīgie miljonāri!

  2. Kā gan citādi? Atbildēt

    Pat Gausa un Lemberga uzkrājumi un ieņēmumi,samazinot IIN,netiek ņemti vērā!

Bērza finierkluču audzes atmaksāsiesVai tiesa, ka no bērza 35 gados iespējams iegūt finierklučus? JĀNIS STRENČU NOVADĀ
Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Aptauja: Latvijā vairāk nekā 60% strādājošo nav apmierināti ar atalgojumuSaskaņā ar vadošā interneta personāla atlases uzņēmuma CV-Online veikto aptauju Baltijas valstīs par atalgojuma atbilstību ieguldītajam darbam, Latvijā ir salīdzinoši visaugstākais darbinieku skaits, kas uzskata, ka saņem adekvātu atalgojumu pret ieguldīto darbu – 39% Latvijā, vairāk nekā 34% Igaunijā un mazliet virs 19% Lietuvā.
Draugiem Facebook Twitter Google+