Mobilā versija
Brīdinājums -1.4°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
5. maijs, 2015
Drukāt

Trūcīgā statusa prasītājam varēs būt naudas uzkrājumi (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Trūcīgā statusu varēs iegūt arī tad, ja tā prasītājam būs naudas uzkrājumi ne vairāk kā 128 eiro apmērā. Par to otrdien vienojās valdība, informē Labklājības ministrijā (LM).

Šāds naudas līdzekļu uzkrājums paredzēts, lai mājsaimniecībai būtu iespēja segt kādus neparedzētus izdevumus, piemēram, sadzīves tehnikas remontam/nomaiņai, neparedzētiem veselības aprūpes izdevumiem, apģērba, apavu iegādei un citam.

Par naudas līdzekļu uzkrājumu uzskatāms personas naudas uzkrājums vai noguldījums kredītiestādes kontā un skaidrās naudas uzkrājumi. Šī norma paredzēta labticīgiem sociālās palīdzības saņēmējiem, kuri godprātīgi iztikas līdzekļu deklarācijā uzrādīs skaidrās naudas līdzekļu uzkrājuma apmēru. Tas nenozīmē, ka sociālajam dienestam jāveic kādas papildu darbības, lai pārliecinātos par skaidrās naudas līdzekļu uzkrājumiem klienta mājsaimniecībā. Tajā pašā laikā tas neatbrīvo sociālo dienestu no pienākuma vispusīgi izvērtēt klienta sociālo un materiālo situāciju.

2013.gadā par trūcīgiem atzīti 134 397 cilvēki jeb 6,1% no iedzīvotāju kopskaita.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Salīdzinājot ar Rotšildiem,Rokfelleriem,Morgāniem un Krupiem,abi ir trūcīgie miljonāri!

  2. Kā gan citādi? Atbildēt

    Pat Gausa un Lemberga uzkrājumi un ieņēmumi,samazinot IIN,netiek ņemti vērā!

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+