×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
15. jūnijs, 2014
Drukāt

Trūcīgo īpatsvars Latvijā sarucis līdz 4% iedzīvotāju (9)

Foto-LETAFoto-LETA

Rīgas Centrāltirgū darbu atsāk biedrības "Žēlsirdības misija "Dzīvības ēdiens"" zupas virtuve personām bez noteiktas dzīvesvietas un citiem trūcīgajiem Rīgas iedzīvotājiem.

Latvijā aprīlī bija reģistrētas 80 255 trūcīgas personas jeb 4,01% no visiem valsts iedzīvotājiem, kas ir par 3156 cilvēkiem mazāk nekā mēnesi iepriekš, liecina Labklājības ministrijas (LM) apkopotā informācija.

Gada sākumā trūcīgā statuss bija spēkā 83 273 cilvēkiem. Reģistrēto trūcīgo skaits šogad mēnešu griezumā gan pieaudzis, gan samazinājies, tomēr pēdējo gadu lielākoties tiek novērota tendence tam sarukt.

Pērn zemākais reģistrēto trūcīgo skaits tika fiksēts decembrī, kad par trūcīgiem bija atzīti 4,08% Latvijas iedzīvotāju, bet augstākais rādītājs bija janvārī – 5,36%.

Labklājības ministrija (LM) uzskata, ka ir trīs galvenie iespējamie iemesli, kāpēc samazinās trūcīgo personu skaits, līdz ar to arī sociālās palīdzības saņēmēju skaits. Kā aģentūrai LETA skaidroja ministrijas pārstāve Marika Kupče, pirmkārt, cilvēki atrod darbu, to apliecina arī Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) apkopotā statistika.

Otrkārt, trūcīgo skaita samazinājums vasaras mēnešos ir saistīts ar sezonalitāti – sezonas darbiem. Cilvēki atrod darbus, ko var darīt, un neizmanto sociālās palīdzības sistēmu, sacīja Kupče.

Savukārt trešais iemesls trūcīgo skaita samazinājumam ir daudz plašākas sociālo dienestu tiesības kontrolēt tos cilvēkus, kuri pieprasa trūcīgās personas statusu, atzīst LM pārstāve. “Tas tiek darīts, lai atšķirtu tos, kas ir nodarbināti nelegāli, bet tomēr nāk pēc palīdzības,” viņa norāda.

Pašvaldību sociālās palīdzības pabalstiem šogad kopumā iztērēti 22 053 377 eiro, visvairāk februārī – aptuveni 6,2 miljoni eiro. Lielākā summa izlietota dzīvokļa pabalstiem, proti, 9,8 miljoni eiro, garantētā minimālā ienākuma pabalstam – 3,7 miljoni eiro un veselības aprūpes pabalstiem – 1,2 miljoni eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. grūtupam vismaz piščiks bija… mums pārējiem tiekai ziepes ar striķi…

 2. JA BŪTU KUR BRAUKT, AIZBRAUKTU ATPAKAĻ NEATSKATĪJUSIES! TAČU NUPAT PENSIONĒJOS. PENSIJA NAV LIELA, KAUT KĀ “VELKOS”!!! UN KUR ĀRZEMĒS GAIDA PENSIONĀRUS? VARĒTU DOMĀT, KA TE PENSIONĀRS IR MILJONĀRS UN TĀDĒĻ BEZ IEMESLA “ŅAUD”… NU ZINU PENSIONĀRA STATUSA ĪSTO “SEJU” ( CILVĒKS IR TIK DUMJA BŪTNE, KAMĒR PATS NENOKĻŪST ATTIECĪGAJĀ APRITĒ…)…Un galu galā – KAS IR TRŪCĪGAIS??? KOMENTĀRIEM – Viedoklim pat tēmu – PALDIES!!!

  • Dodies vien uz savu senču zemi aiz Zilupes, Duņa.

  • Es arī esmu pensionāre, un kā izglītības darbiniekam pensija arī ir zem normas, bet sēdēt pie datora un čīkstēt gan netaisos! Mans prieks ir mana ģimene, mani bērni un mazbērni, mans dārzs! Iesaku ņaudētājai priecāties par to, kas ir, ne raudāt par to kā nav! Vai tiešām cilvēkam vajadzīga nelaime, lai saprastu, kas ir laime? Padomājiet, pirms stājieties datorvaimanātāju biedrībā!

 3. viedokļi par tēmu Atbildēt

  Nevis trūcīgo skaits samazinājies, bet gan ir samazinājies to cilvēku skaits, kurš saņem trūcīgā pabalstu. Virsraksta apgalvojuma būtiba ir pa 180 pretēja realitātei.

  Pirms vēlēšanām sarucis trūcīgo skaits? Ko sauc par trūcīgo? Ja ienākumi ir mazāki, kā vidēji ES, tad trūcīgo Latvijā ir 70%, bet tas ir slepeni un katram nav jāzina!

  Virsraksts un teksts visai apšaubāms. Palikuši tikai 4%,kas NAV trūcīgie.Tā ir pareizāk!

  Šitam gan varētu noticēt vienīgi nozombēti lumpeņi- pensionāri izmirst, jaunie aizbrauc, un ne jau tie turīgākie, politmafija paliek un turpina zagt…

  Ubagi Latvijā ir vismaz ap 30% , sliktākais, ka ir tā degradējušies , ka paši to nesaprot!

  Visnabagākā ir 4. maija kliķe Latvijā! Viņi ir Garīgi ubagi!

  Atraduši par ko priecāties! Samaziniet vēl vairāk trūcīgo statusa robežu un būs jums tikai 1% vai vispār nemaz. Pareizi, ka sarucis, jo trūcīgie ir aizbraukuši no Latvijas un šeit palikuši tikai pensionāri, kuri neskaitās trūcīgie un politmafijas bandīti, kuri nekad nebūs trūcīgie…

  trūcīgo skaits samazinājies uz mirušo un emigrējušo rēķina…

  Nav gan izdomas kangariskajai valdībai!!! Lai Latvija trūcīgo nebūtu nemaz, par trūcīgu vajag atzīt personu, KURAI TRŪKST GALVAS!!!!

  Varianti ir tikai 3 (nezinu kurš pareizais):
  1) Pamainīti normatīvi, lai par trūcīgu varētu saukt tikai tādu, kas tūlīt, tūlīt nosprāgs badā;
  2) birokrātiskā procedūra “trūcīgā” statusa iegūšanai ir uztaisīta tik sarežģīta, ka tikai neliela cilvēku grupiņa spēj izpildīt visu to marasmu;
  3) iegūt trūcīgā statusu ir bezjēdzīgi, jo pabalsts ir mazāks, kā transporta biļete līdz pabalsta izsniegšanas vietai.
  Ir vēl ceturtais variants – vienkārši nomira vai aizbrauca, jo nevarēja izturēt jenotu un jenotsuņu visatļautību…

  • Tu ar savu “viedokli” jau esi apskrējis visus portālus! Varbūt izej laukā, fiziski izkusties, un negribēsies vairs sēt naidu, jo pasaule rādīsies labāka. Pesimisms sagrauž dvēseli, un tas jau ir ceļš uz pašiznīcināšanos!

 4. “Otrkārt, trūcīgo skaita samazinājums vasaras mēnešos ir saistīts ar sezonalitāti – sezonas darbiem.”
  Protams, puse no trūcīgajiem tagad rukā Īrijā kur ir sākusies zemeņu sezona.

  • Vai tu domā, ka šīs Aģitpropa muļķības, kuras jūs — sociālistiskās kaismes rūdījumi — pie katras izdevības atkārtojiet, tiešām kādu latvieti vairs ietekmē? Pretēji krieviem, kuri aurodami skrien pakaļ savam Putleram, latviešiem pašiem ir novērtēšanas spējas.

Draugiem Facebook Twitter Google+