×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.8°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
1. jūnijs, 2013
Drukāt

Truksnis iešot gulēt ar domu par sevi kā jauno Jūrmalas mēru

Foto-LETAFoto-LETA

Bijušais Jūrmalas mērs Gatis Truksnis (ZZS, attēlā) šovakar gulēt iešot ar apziņu, ka ir no jauna ievēlēts par kūrortpilsētas vadītāju.

Truksnis sarunā ar aģentūru LETA pauda pārliecību, ka viņa pārstāvētā partija ir ieguvusi pārliecinošu pārsvaru vēlēšanās un viņš atkal būs Jūrmalas mērs. Viņš solīja, ka līdz ar vēlēšanām “vecie laiki” Jūrmalā būs beigušies. Viņaprāt, cilvēkiem ir apnikusi līdz šim pieredzētā ”ņemšanās” un par Zaļo un zemnieku savienību balso tāpēc, ka Jūrmalas iedzīvotāji ir apmierināti ar līdz šim paveiktajiem darbiem.

Viņš arī ir pārliecināts, ka jaunais domes sastāvs nebūs tik sadrumstalots, kā līdz šim tas ir bijis, un saimnieciskos jautājumos spēs sadarboties visi pašvaldībā ievēlētie deputāti. Izņēmums, protams, būšot tie politiķi, kuri paši sadarbību ar sevi padara neiespējamu, taču viņš prognozēja, ka šādi politiķi domē nebūs tikuši.

“Jaunajā Jūrmalā aicināsim pēc iespējas visus deputātus, lai nebūtu sašķeltības,” teica Truksnis, piebilstot, ka ir iespējams sastrādāties ar jebkuru, kuram ir tāda vēlme.

Jautāts, kad sāks sarunas par jaunās koalīcijas veidošanu, viņš atbildēja, ka vispirms gan ir jāsagaida vēlēšanu dienas noslēgums, taču partija nav noteikusi kādu konkrētu grafiku. “Sarunas ar cilvēkiem notiek visu laiku. Taču mēs nekur nesteigsimies,” teica politiķis.

Jau ziņots, ka Truksni no amata ar balsu vairākumu atbrīvoja 2.aprīlī. Viņš jau aprīlī pauda pārliecību, ka savu politiku pilsētas attīstībai varēs daudz vieglāk realizēt pēc pašvaldību vēlēšanām.

Raimonds Munkevics (“Jūrmala-mūsu mājas”) sarunā ar aģentūru BNS prognozēja, ka pašvaldību vēlēšanās būs līdzīgi rezultāti kā 2009.gadā. Iepriekšējās pašvaldību vēlēšanās visvairāk vēlētāju balsu ieguva tieši partija “Jūrmala-mūsu mājas”.

Munkevics arī atzina, ka vēlētāju aktivitāte Jūrmalā bijusi visai maza. Pēc Munkevica domām, vēlētāji samērā kūtri dodas balsot karstā laika dēļ. Tāpat daudzi varētu būt devušies ārpus Jūrmalas.

Arī Māris Dzenītis (“Reģionu alianse”) aģentūrai BNS sacīja, ka deputātu vietu sadalījums varētu būt līdzīgs, kā iepriekšējās vēlēšanās. Viņš norādīja, ka pašvaldību vēlēšanās, pretstatā Saeimas vēlēšanām, iedzīvotāji vairāk balso par personālijām, nevis politiskajām partijām.

Dzenītis salīdzinoši zemo vēlētāju aktivitāti saistīja ar to, ka daudzi vēlētāji, visticamāk, nedzīvo deklarētajās dzīvesvietās.

Savukārt Juris Visockis (“Vienotība”), kurš pirms pāris mēnešiem mēra amatā nomainīja Gati Truksni (“Zaļo un Zemnieku savienība”), pagaidām nevēlējās prognozēt vēlēšanu iznākumu. “Kad tiks atvērtas urnas un saskaitītas balsis, tad arī zināsim,” pauda Visockis.

Arī Visockis atzina, ka iedzīvotāju aktivitāte ir visai zema. Pretstatā citiem mēra kandidātiem, Visockis pauda, ka iedzīvotāji samērā kūtri dodas uz vēlēšanu iecirkņiem, lai atdotu savu balsi, jo tiem ir zudusi ticība deputātiem. “Daudzi deputāti melo, cilvēkiem ir pieriebušies meli,” paskaidroja Visockis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+