×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
12. jūnijs, 2012
Drukāt

Truksnis: Jūrmalas domes darbā problēmas rada sadrumstalotais domes sastāvs

Foto - LETAFoto - LETA

Jūrmalas domei problēmas darbā rada domes sadrumstalotais sastāvs un biežā pilsētas mēru maiņa, Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēdē otrdien paskaidroja Jūrmalas domes mērs Gatis Truksnis.

“Es ceru, ka varbūt tomēr sabiedrība konsultēsies ar kaut kādām stabilām un vairāk identificētām idejām un varbūt arī šie te balsojumi būs tādi, ka viengabalaināka kļūs struktūra Jūrmalas domē,  un tas arī varbūt palīdzēs,” komisijas sēdē sacīja Truksnis.

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija otrdien uz sēdi bija aicinājusi Truksni, jo komisija saņēmusi daudz iedzīvotāju sūdzību par Jūrmalas domi, kā arī Valsts kontroles revīzijā konstatētas daudzas nepilnības domes darbā.

Valsts kontroliere Inguna Sudraba komisijas sēdē norādīja, ka Jūrmalas domei ir jāveic ļoti liels darbs pie uzlabojumiem un kopumā ir 21 priekšlikums. Valsts kontrole pirmos rezultātus sagaida jau jūlija pirmajā nedēļā, savukārt lielie un apjomīgie vērtējumi Jūrmalas domei ir jāsagatavo līdz gada beigām.

Sudraba pastāstīja, ka visapjomīgākā darbība, kas jāveic Jūrmalas domei, ir izvērtēt, kādas vispār ir veicamās funkcijas, un definēt, kādi mērķi ir jāsasniedz un kā tos sasniegs, kā arī izvērtēt, ar kādu administratīvo formu šīs funkcijas vispareizāk var realizēt. Jādefinē arī, vai kapitālsabiedrības ir tā pareizākā forma, kā realizēt pašvaldības pastāvīgās funkcijas un vadīt kapitālsabiedrību darbu, lai būtu skaidri zināms, kas tām jādara un kādi rezultāti jāsasniedz. Valsts kontroliere sacīja, ka ir arī jāsakārto likumi saistībā ar kapitālsabiedrību darbību.

“Ir esoša saimniecība, kurā līdz šim neviens īpaši nav domājis, kāpēc viņa pastāv, kas viņai ir jāizdara, kā viņa darbojas, un nekad nav bijusi atbildība par to, ka ir jābūt definētiem konkrētam rezultātam un kas notiek, kā notiek,” klāstīja Sudraba, novērtējot pašreizējo stāvokli Jūrmalas domē.  

Truksnis sarunā ar žurnālistiem solīja, ka visi revīzijā norādītie trūkumi  tiks novērsti un pašlaik viss notiek pēc plāna.

“Ja gadīsies kāda problēma, mēs arī norādīsim, kur ir problēma, kāpēc to nevar izdarīt un kāpēc jāpagarina termiņš, vai vispār problēma nav atrisināma, bet pašlaik neredzu tādas lietas,” sacīja Truksnis.

Komisijās sēdē arī izskanēja, ka Jūrmalas dome vēl aizvien nav izmaksājusi kompensācijas iedzīvotājiem par siltuma tarifu maiņu. Jūrmalas domes mērs Truksnis paskaidroja, ka ir jāizveido skaidrs kompensāciju izmaksu mehānisms un ir izveidota darba grupa, kas pie šā jautājuma strādā, tādēļ pauda cerību, ka izdosies to paveikt līdz vasaras beigām.

“Es nevaru vienā dienā radīt skaidru atmaksas mehānismu, lai nāk [vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrs Edmunds] Sprūdža kungs un visi palīgā izstrādāt šīs metodikas. Tur nav tik vienkārši, tāpēc pie tā tiek strādāts,” atzina Truksnis.

Kā galvenās problēmas kompensāciju izmaksai par siltuma tarifu maiņu viņš minēja to, ka jānodrošina, lai kompensācijas nonāktu tiem iedzīvotājiem, kuriem tās patiesi pienākas, jo ir daudzi dzīvokļi, kuriem ir mainījušies īpašnieki vai arī aizbraukuši kaut kur.

“Es atveru kasi un izmaksāju viņiem visiem viņu iedomātās morālās ciešanas, cik nu viņi ir iedomājušies, cits 42 latus, cits 46 latus, iedzīvotāji ir apmierinātu, bet ko man pasaka Valsts kontrole – pēc tam mani ieliks cietumā par līdzekļu izšķērdēšanu,” izteicās Truksnis.

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija turpinās sekot līdzi tam, kas notiek Jūrmalas domē, un norāda uz komunikācijas problēmām, komisijas sēdē žurnālistiem paziņoja komisijas vadītājs Sergejs Dolgopolovs (“Saskaņas centrs”).

“Viena lieta, kas paliek kā iespaids, ir tas, ka Jūrmalas domniekiem būtu jāuzlabo komunikācija ar iedzīvotājiem,” sacīja Dolgopolovs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+