×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
13. janvāris, 2014
Drukāt

Trūkst 0 rēzus negatīvo asiņu (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Valsts asinsdonoru centrā (VADC) līdz kritiskai robežai sarucis 0 rēzus negatīvo asiņu krājums, aģentūru LETA informēja VADC.

Īpaši vajadzīgas šobrīd ir arī A grupas un B rēzus negatīvās grupas asinis.

Šodien līdz plkst.15 asinis varēs ziedot specializētajā donoru autobusā Rīgā, pie Dailes teātra, kā arī Koknesē, kultūras nama telpās, Hanzas ielā 2, Kokneses pagastā, Kokneses novadā, līdz plkst.13.

Savukārt rīt, 14.janvārī, VADC mediķi asinsdonorus pieņems Salacgrīvas kultūras nama telpās, Ostas ielā 3, Salacgrīvas novadā, no plkst.10 līdz 13, kā arī Maltas Skolēnu interešu centra telpās, Parka ielā 20, Rēzeknes novadā, no plkst.9 līdz 12.

Trešdien, 15.janvārī, ir paredzēti divi VADC izbraukumi. VADC Latgales filiāles mediķi no plkst.9 līdz 12 atradīsies Līvānu Poliklīnikas telpās, Zaļajā ielā 44, Līvānu novadā, bet specializētais donoru autobuss atradīsies Brīvības pieminekļa laukumā no plkst.11 līdz 15.

Nedēļu noslēgs VADC izbraukums Siguldā, Rīgas rajona slimnīcā, Lakstīgalas ielā 13, kur asinsdonori būs gaidīti no plkst.9 līdz 13, kā arī specializētā donoru autobusa izbraukums pie tirdzniecības centra “Spice”, Rīgā, no plkst.12 līdz 15.

VADC mediķi atgādina, ka asins ziedošanai ir īpaši jāgatavojas. Lai asinis varētu tikt izmantotas pacientu ārstēšanai, donoriem asins ziedošanas un vismaz iepriekšējā dienā nedrīkst uzturā lietot treknus un neveselīgus pārtikas produktus. No ēdienreizes līdz asins ziedošanai ir jāpaiet vismaz trim stundām.

Pirms asins ziedošanas 24 stundu laikā jāuzņem arī daudz šķidruma – ūdens, nesaldinātas augļu un dārzeņu sulas. Nedrīkst lietot enerģijas un alkoholiskos dzērienus.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kam trūsts – reālām slimnīcām, vai SIA BTS?

Draugiem Facebook Twitter Google+