Foto – LETA

Pēc kādiem kritērijiem šogad izvēlēsieties, par ko balsot? Atbild garīdznieki 0

Pēteris Sproģis, 
Latvijas Baptistu draudžu savienības bīskaps:
 “Tās ir pašsaprotamas lietas, kādiem cilvēkiem vajadzētu vadīt mūsu valsti, un nav jāizdomā kaut kas unikāls šim brīdim – tās ir universālas patiesības un principi, pēc kuriem politiķiem vajadzētu vadīties. Tam ir jābūt godīgam cilvēkam, kurš nekrāpjas un kuram nav slēptu motīvu. Svarīgi, lai absolūtā motivācija ir valsts kopējais labums. Manuprāt, normāli valdības uzbūvei jābūt kā ģimenē: visiem ir vieta – gan vecajiem, gan jaunajiem politiķiem, jo ir jānodod veselīga politiskā pieredze, lai parlaments nepārvēršas par vasaras prakses vietu. Būtiski, lai cilvēki, kuri ir valdībā, spēj redzēt kopējo ainu un ne tikai runā, bet beidzot sāk strādāt. Galvenie punkti, kuros jāstrādā, ir ārpolitika un ekonomiskās attiecības, taču jāsaprot, ka tajā pašā laikā mēs nedrīkstam pazaudēt savas vērtības un tradīcijas – tās ir jānodod tālāk. Šobrīd mēs esam ļoti gatavi apšaubīt to, kas mums jau gadu simtiem ir tautasdziesmās izdziedāts un caur Bībeli sludināts, taču šīs vērtības nedrīkst pazaudēt. Tāpat mums trūkst priekšgalā cilvēka, kas spēj aizraut un pieņemt smagus lēmumus, vienlaikus parādot sabiedrībai, kāpēc mēs to darām un kurp ved mūsu ceļš. Ja pelēka neizlēmība kļūst par politkorektu toni, tas nav labi.”

Reklāma
Reklāma
Notriektā tautumeita 7
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
SVF: Krievijas ekonomika augs straujāk par visām pasaules attīstītajām ekonomikām
Lasīt citas ziņas

Kaspars Simanovičs, 
Rīgas Lutera draudzes mācītājs:
 “Es droši vien izvēlētos cilvēkus ar man pieņemamu politisko ideoloģiju, politisko platformu – tas ir programmas jautājums. Kā arī izvēlēšos partijas vai cilvēkus, par kuriem man ir pārliecība ilgākā laika posmā, ka viņi ir puslīdz godīgi, neliekuļo un spēj reflektēt par sevi, apzināties savas vājās puses un nebaidās par tām runāt. Nevajadzētu vēlēt par pilnīgi jaunām, nezināmām partijām, balstoties tikai uz viņu solījumiem. Jaunajiem neapšaubāmi vajadzētu dot iespēju, taču atsevišķu indivīdu nozīmē, jo ir jābūt jau kādai esošai platformai, kuru vēlētājiem ir jāspēj novērtēt jau šobrīd. Tad tās ietvaros var nākt klāt jauni cilvēki un idejas. Viena no prioritātēm, kas jārisina jaunajai valdībai, ir ekonomiskie jautājumi. Jārada efektīva likumdošanas bāze, lai esošajos ekonomiskajos apstākļos pietiekami labi varētu attīstīties uzņēmējdarbība, tādējādi veidojot jaunas darba vietas. Manuprāt, galvenais ir tas, ko Saeima un likumdošana spēj darīt ekonomikas atveseļošanai. Otra svarīga lieta, kas ir tieši saistīta ar pirmo, ir sabiedrības saliedētības jeb sabiedrības integrācijas jautājums. Pēc visām ekonomiskajām krīzēm un dažādām peripetijām cilvēki jūt lielu iekšēju spriedzi, kas laužas ārā un izpaužas dažādos konfliktos visos iespējamos līmeņos. Tāpēc ir jāveido atbildīga un nopietna integrācijas politika, kas spēj sabiedrību saliedēt.”

V. E. Jānis Bulis, 
Rēzeknes – Aglonas diecēzes bīskaps:
 “Svarīga ir katra atsevišķa deputāta un partijas attieksme kopumā pret Dievu, baznīcu un kristīgajām vērtībām. Vai cilvēks, kurš vēlas atrasties Latvijas valsts pārvaldē, rēķinās ar Dieva likumiem, vai ir sirdsapziņas cilvēks, jo tā mums pasaka priekšā, kas ir labi un kas ne. Šī attieksme atklājas politiķu darbos, nostājā, diskusijās, debatēs, balsojumos, izvēlēs. Mēs skaidri redzam savus, savas pilsētas, savas valsts dzīves apstākļus un grūtības. Darāmā ir daudz. Jautājums, cik lielā mērā katrs deputāts ir gatavs patiesi kalpot savai tautai un rīkoties tās interesēs. Saspringtajā situācijā, kāda ir pašlaik Eiropā saistībā ar notikumiem Ukrainā, uzskatu, ka valsts nacionālā drošība ir galvenais jautājums. Ukrainas ārkārtīgi sāpīgā pieredze skaidri parāda Krievijas īsto seju un patiesos mērķus. Nedomāju, ka partija, kura nespēj vai nevēlas mūsu valsti aizstāvēt, spēj ko labu dot Latvijai. Tāpat būtisks atbalsts ir ģimenēm, bērniem un veciem cilvēkiem. Jebkura veida uzbrukums dzīvībai – vai tā būtu eitanāzija vai dzīvības iznīcināšana tās sākumposmā, vai atbalsts tā sauktajām netradicionālajām ģimenēm – ir kapa rakšana savai tautai. Tas neļauj saņemt Dieva svētību, bet bez Dieva svētības, bez garīgas atdzimšanas, bez kristīgām vērtībām diez vai tālu tiksim, jo, kā redzam, arī ekonomiskā un finanšu krīze saistās ar šo vērtību krīzi. 126. psalmā ir skaidrs atgādinājums: “Ja Kungs neuzcels namu, veltīgi pūlas tie, kas to būvē. Ja Kungs nesargā pilsētu, velti nomodā ir tas, kas to sargā.”Aicinu 15. augustā pulcēties Aglonā un lūgt Dieva svētību mūsu valstij un tautai.”

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.