×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
14. augusts, 2012
Drukāt

Trūkst datu par bērniem, kuri skolas neapmeklē

Foto - LETAFoto - LETA

Valsts institūcijām trūkst datu, cik reāli ir tādu bērnu, kuri skolas neapmeklē, intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” otrdienas rītā pauda valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) vadītāja Laila Rieksta-Riekstiņa.

“Nekad nav īsti skaidrs, cik patiesībā ir šādu bērnu. Ir diezgan daudz bērnu, kuru deklarētā dzīvesvieta ir Latvijā, bet viņi sen vairs nav Latvijā un iespējams mācās skolā citā valstī,” teica inspekcijas vadītāja un piebilda, ka iegūt informāciju, kur šie bērni atrodas un kas ar viņiem notiek ir ārkārtīgi sarežģīti.

“Katru gadu daudzas institūcijas tērē milzum daudz laika, lai to noskaidrotu. Vecāki varētu institūcijām šīs pūles aiztaupīt, savlaicīgi atnākot uz skolu un informējot, kur viņu bērns mācīsies, lai nebūtu  tā, ka bērni tiek meklēti, kaut ari viņi nemaz Latvijā nav atrodami,” sacīja Rieksta-Riekstiņa.

Viņa arī stāstīja, ka ir bērni, kuru vecāki sen nedzīvo  deklarētajā dzīvesvietā un noskaidrot, kur  viņi ir  ārkārtīgi sarežģīti.

“Ir ģimenes, kuras, pamanot, ka iestādes pievērš viņie uzmanību, ātri vien nomaina dzīvesvietu un ceļo pa visu Latviju,” teica inspekcijas vadītāja.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+