×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
5. augusts, 2013
Drukāt

Trūkst finansējuma pilnvērtīgai Latvijas sportistu sagatavošanai ziemas olimpiskajām spēlēm

sochi-logo2

Vajadzīgo līdzekļu deficīts, lai pilnvērtīgi sagatavotos startiem 2014.gada ziemas olimpiskajām spēlēm Sočos, šā gada maijā sasniedza vairāk nekā 1,5 miljonus latu, atklāj Latvijas olimpiskās komitejas ģenerālsekretārs un olimpiskais vicečempions Žoržs Tikmers.

Tikmers sacīja, ka federācijas savu iespēju robežās aktīvi strādā pie līdzfinansējuma piesaistes sportistiem un komandām no ziedotājiem, kā arī no sniegtajiem mārketinga un reklāmas pakalpojumiem.

Papildu 413 347 latu sportistu sagatavošanai olimpiskajām spēlēm iepriekšējā nedēļā piešķīra valdība.

“Neapšaubāmi pieejamais finansējums no valsts budžeta ir tikai viens, taču ļoti būtisks faktors, kas ietekmē sportistu un komandas sagatavošanās programmu. Neatkarīgi no līdzekļu trūkuma gribu uzsvērt, ka mūsu komandas potenciālie līderi katrā sporta veidā saņems visu nepieciešamo atbalstu, ko garantē arī valdības piešķirtais papildu finansējums 413 000 latu apmērā,” sacīja Tikmers.

Kā ziņots, lielākā summa no valsts piešķirtā papildu finansējuma – kopumā 294 187 lati – nonāks pie SIA “Latvijas Olimpiskā vienība”, lai nodrošinātu pilnvērtīgu Latvijas Olimpiskās vienības sportistu sagatavošanās procesu 2014.gada ziemas olimpiskajām spēlēm Sočos, kā arī 2016.gada vasaras olimpiskajām spēlēm Riodežaneiro.

Savukārt atlikušie 119 160 lati nonāks Latvijas Hokeja federācijas rīcībā, lai tā nodrošinātu ar Latvijas nacionālās vīriešu hokeja izlases gatavošanos 2014.gada ziemas olimpiskajām spēlēm saistītās izmaksas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+