×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.3°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
3. aprīlis, 2018
Drukāt

Trūkst pavāru un viesmīļu, pašmāju bezdarbniekus vakances neinteresējot (10)

Ilustratīvs attēls. Publicitātes fotoIlustratīvs attēls. Publicitātes foto

Tuvojoties vasarai, restorāni arvien asāk izjūt darbinieku trūkumu. Kopumā nozarē trūkst vairāki tūkstoši pavāru un viesmīļu, bet pašmāju bezdarbnieki par šīm vakancēm neinteresējas.

Latvijas Restorānu biedrība lēš, ka nozarē ilgstoši trūkst aptuveni 3000 darbinieku, bet, tuvojoties vasaras sezonai, kad gaidāms tūristu pieplūdums, būtu nepieciešams vēl vairāk darbaroku. Tā vietā profesionāļu paliek arvien mazāk, jo daudzi joprojām dodas peļņā uz ārzemēm.

Ekonomikas ministrija iepriekš norādījusi, ka profesiju sarakstu ar pavāriem negrasās papildināt, jo valsts uzstādījums esot ievest augstas kvalifikācijas darbiniekus, kas atsevišķās nozarēs akūti trūkst.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Ir jāmaksā alga , pavāram jāstrādā garas stundas uz kājām–nepieciešamās iemaņas: ātrums,garša , tirība .Anlijā pavāram maksa 20 eur stundā un pavāram ,kurš mācas par pavāru maksa 7.95 eur. bet pie mums pavāram labi ja maksā 3 eur stunda !

 2. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmoliberastu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 3. Darba tikums vairs nav modē, bet ne jau melnstrādnieciņi pie tā vainojami. Kāds žīdiņš, uzvārdā Markss, jau krietni pasen vainu bij atradis … Lasiet klasiķus;)))!

 4. Kārtējie meli. Nevis trūkst viesmīļu, bet trūkst gribas samaksāt par darbu. Un speciāli nemaksā pašu strādniekiem, lai varētu piemelot pasauli, ka trūkst strādājošo. Maksājiet – tad netrūks.

 5. Man šķiet, ka viesmīļu trūkums būtu mazāks vai izzustu, ja darba devēji maksātu algu un nodokļus un rūpētos par darbiniekiem. Bez tam diez vai ievestās darba rokas arī vēlētos strādāt par minimālo algu…..

 6. Lai maksā normālu algu par tik smagu darbu, tad arī būs kas strādā

 7. bet pašmāju bezdarbniekus nekas neinteresē, kamēr viņiem maksā vismaz kaut kādus pabalstus, un tas vulksies tik ilgi, līdz slinkiem darbspējīgiem cilvēkiem vispār nekādus pabalstus nemaksās. Mīts par čaklajiem latviešiem izkūpējis kā dūmi, jo labāk taču pie televizora…

  • Precīzi pateikts, “bet”.

   Tas sākās, kad masveidā te iebrauca pa visādām Muhosranskām savāktie “speciālisti”. Ja Vaņa, slikti strādādams, saņēma tikpat, cik Jānis par labu darbu, tad nav jābūt nekādam guru, lai saprastu, ka Jānis vidējais zaudēja motivāciju. Protams, ka bija tādi, kuri latviešu darba tikumu nezaudēja.
   Nožēlojama ir tā mūžīgo pabalstu saņēmēju kategorija.

 8. Te pienāca Kinzulis - Atbildēt

  algu arī maksās? vai tikai bezdarbnieka pabalsta vērtē…tad jau labāk pie televizora…

  • Tiesi ta.Un kaut kas lidzigs SIA”Koro buve”Kura darba vaditajs Edgars Matevics…maucam,maucam,biin,un pizdec,bet par parejo,…un +darbinieku skirosan.ar ko un ka runat.

Draugiem Facebook Twitter Google+