×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
23. janvāris, 2017
Drukāt

Trūkst pierādījumi. Biatlonā aizdomās turamo Krievijas sportistu skaits sarūk līdz septiņiem (2)

Sputnik/ScanpixSputnik/Scanpix

Starptautiskajā biatlona savienība (IBU) turpinās izmeklēšanu vairs tikai pret septiņiem no 29 krievu biatlonistiem, kuri iekļauti slavenajā Ričarda Maklarena ziņojumā.

Sākotnēji šajā ziņojumā saistībā ar aizdomām par dopinga lietošanu bija iekļauts 31 Krievijas biatlonists, bet diviem no viņiem jau savlaicīgi tika piemērotas pagaidu diskvalifikācija.
Līdz ar to IBU turpināja izmeklēšanu pret 29 vārdā nenosauktiem Krievijas sportistiem, kuri pieminēti Maklarena ziņojumā. Tiesa, pierādījumu dēļ pret 22 no viņiem izmeklēšana ir pārtraukta.

Savukārt par atlikušajiem septiņiem sportistiem Krievijas Biatlona federācijai līdz nākamajai IBU izpildkomitejas sēdei, kas notiks 9.februārī, ir jāiesniedz paskaidrojumi, kādu lomu šie atlēti spēlējuši valsts sponsorētajā dopinga sistēmā.

Pasaules vadošie biatlonisti pieprasījuši IBU noteikt bargākas sankcijas tiem kolēģiem un viņu pārstāvētajām valstīm, kuri tiks pieķerti dopinga lietošanā.
Šomēnes Pasaules kausa posmā Vācijas pilsētā Rūpoldingā tika sagatavota kopēja vēstule, kuru parakstīja 170 biatlonisti, pieprasot IBU vadībai stingrāku nostāju cīņā ar aizliegto vielu lietotājiem.

Decembra sākumā Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) neatkarīgās izmeklēšanas komisijas vadītājs Maklarens publicēja sava ziņojuma otro daļu par dopinga lietošanu Krievijā, kurā tika paziņots, ka laika posmā no 2011. līdz 2015.gadam vairāk nekā 1000 Krievijas sportisti 30 sporta veidos piedalījušies valsts izveidotā un atbalstītā dopinga sistēmā.

Savukārt vēlāk IBU saņēma sarakstu ar 31 krievu biatlonistu, kuri lietojuši aizliegtās vielas, turpinot startēt augstākā līmeņa sacensības. IBU ar konkrētu lēmumu un striktu pieņemšanu vilcinājās, sākot vien formālu izmeklēšanu, kas izsauca neapmierinātību virknē citu valstu sportistu. Tā šobrīd pasaules labākais biatlonists Martēns Furkads no Francijas draudēja boikotēt sacensības un aicināja arī citus sportistus viņam pievienoties, ja Krievijas biatlonisti, kuri pieķerti dopinga lietošanā, netiks sodīti.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Vislabāk izklausās,ka”ir pagājis tik daudz gažu,kad bija sabraukuši tik daudz ražu”(domāts gadu un radu)

  2. Trūkst pierādījumu, nevis “pierādījumi”! KAS ir, un KĀ nav! Tāpēc jau pirmspadomju laikos valodnieki zobojās par K.Ulmani, kurš teica: “Kas ir, tas ir, kas nav, tas nav”. (Tiesa, par mūsdienu Latvijas “spici” smiekli nemaz nenāk: raudāt gribas par to, kā viņi runā! Uz vienas rokas pirkstiem var nosaukt tos, kuri atšķir, kad jālieto KA, un kuros gadījumos – KAD.) Visi viņu latviešu valodas skolotāji, ja ir godīgi sava darba darītāji, droši vien dzīvo, nepārtraukti sarkdami.

Draugiem Facebook Twitter Google+