Viedokļi
Aptaujas

Trūkst speciālistu, nevis naudas10


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto LETA

Vai ir jūtams, ka no valsts budžeta papildus piešķirtie miljoni ļāvuši samazināt pacientu rindas, lai tiktu uz izmeklējumiem, kā arī  vizītē pie speciālistiem?

 

Dzintra Rabkeviča, Tukuma slimnīcas valdes priekšsēdētāja: “Nauda tikpat kā neko neatrisina, ja trūkst speciālistu. Ir ārsti, kuri slimniekiem pieejami bez problēmām, bet, piemēram, pie kardiologa un acu ārsta ir jāgaida pāris mēneši. Piekļuve radioloģiskajiem izmeklējumiem arī pagājušajā gadā neradīja ievērojamas problēmas, un arī šogad pacienti pie šiem izmeklējumiem tiek, negaidot garās rindās. Bet, vēlreiz uzsveru, rindas nav tik aktuāla problēma kā speciālistu trūkums.”

 

Inga Ozoliņa, Vidzemes slimnīcas ārstnieciskā direktore: “Par to, ka nepietiek naudas rindu samazināšanai, nevaram sūdzēties, bet grūtības mums sagādā speciālistu nepietiekamība. Tieši šī iemesla dēļ vairāki mēneši jāgaida rindā pie neirologa, endokrinologa, nefrologa un urologa. Runājot par izmeklējumiem, jāteic, ka pacientiem ir grūtības īsā laikā tikt uz ultrasonogrāfiskajiem izmeklējumiem. Liela rinda tur veidojas tādēļ, ka valsts par šo izmeklējumu maksā niecīgu naudu – vien piecus eiro, un radiologi nav materiāli ieinteresēti nodrošināt šo pakalpojumu. Tā gan nav, ka slimnīca necenstos piesaistīt speciālistus – cenšamies darīt visu, lai jaunie ārsti nāktu strādāt uz Vidzemes slimnīcu, taču tam nepieciešams laiks. Tātad cerība tomēr pastāv.”

 

Laura Sondore-Strode, Rēzeknes slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste: “Rēzeknes slimnīcā saglabājas augsts speciālistu un ārstniecības pakalpojumu pieprasījums. Tiesa, finansējuma palielinājums ir radījis lielāku iespēju veikt izmeklējumus un sniegt speciālistu konsultācijas. Piemēram, rinda pie hemotologa aprīlī ir 74 dienas, tas nozīmē, ka gaidīšanas laiks, salīdzinot ar pagājušā gada vasaru, samazinājies par 26 procentiem. Sarucis arī gaidīšanas laiks, lai saņemtu magnētiskās rezonanses izmeklējumus.”

 

Artis Stuburs, Madonas slimnīcas valdes priekšsēdētājs: “Valsts budžeta nauda rindu mazināšanai tika piešķirta arī pagājušajā gadā, un kopumā patiešām rindas ir nedaudz sarukušas. Taču galvenais jau ir speciālistu problēma – ārstu trūkst visur, tajā skaitā arī Madonas slimnīcā.”

LA.lv