×
Mobilā versija
+7.6°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
24. janvāris, 2012
Drukāt

Trūkst vakcīnu pret tuberkulozi

Foto - LETAFoto - LETA

Satraukumu ārstniecības iestādēs un jaundzimušo vecākos izraisījis vakcīnu pret tuberkulozi trūkums, otrdien raksta “Diena”. Latvijas Infektoloģijas centrā (LIC) laikraksts uzzinājis, ka piegādātājs nevarot vakcīnas piegādāt vismaz līdz 15.martam. Arī Rīgas Dzemdību namā atzina, ka ir problēmas.

“Piektdienas vakarā saņēmām informāciju no vakcīnu piegādātājiem. Problēmas radušās ražotājam saistībā ar tehnoloģiskā procesa izmaiņām,” norādīja LIC pārstāve Irina Lucenko.

Uzņēmums to raksturojot kā “force majeur (nepārvarama vara) situāciju. Lucenko stāsta, ka jau iepriekšējā mēnesī vakcīnas netika piegādātas pilnā apjomā. Tā kā vakcīnas ražo neliels ražotāju skaits, “jautājumu nevar tik ātri atrisināt”.

Veselības ministrijas (VM) pārstāvis Oskars Šneiders norādīja, ka par problēmām VM uzzinājusi tikai pirmdien vakarā, tāpēc otrdienas rītā būs sanāksme, kurā apspriedīs risinājumus.

VM Sabiedrības veselības departamenta direktore Inga Šmate skaidroja, ka šādos gadījumos, piemēram, vakcīnas var aizņemties no kādas citas ES valsts vai, ja iespējams, var pārdalīt uzkrājumus ārstniecības iestāžu vidū.

Konkursu par vakcīnu iepirkumu rīkoja Nacionālās veselības dienests, 16.janvārī tika noslēgts līgums. Vakcīnas ražo Dānijas Seruma institūts, un, pēc “Dienas” rīcībā esošās informācijas, piegādātājs varētu būt uzņēmums “Elpis”.

Šī vakcīna pasargā no saslimšanas ar smagām tuberkulozes formām, bērnu vakcinē otrajā trešajā dzīves dienā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+