×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
31. augusts, 2016
Drukāt

Trūkuma dēļ nevar apbērēt sievu; līķi iemet Valgundes pagasta ezerā (19)

Foto - LETAFoto - LETA

Likumsargi šī gada 21. jūlijā Jelgavas novada Valgundes pagasta ezerā atraduši sievietes līķi, informēja policijā.

Veicot izmeklēšanas darbības, tika noskaidrota mirušās sievietes personība, kā arī papildus tam tika noskaidrots, ka 78 gadus vecā sieviete jūlija sākumā mirusi dabīgā nāvē dzīvoklī Jūrmalā. Mirušās sievietes vīrs un dēls finanšu trūkuma dēļ bija nolēmuši neveikt apbedīšanu, bet līķi iemest ezerā.

Veicot izmeklēšanas darbības kriminālprocesā, par nozieguma izdarīšanu policijas darbinieki aizturēja mirušās sievietes vīru un dēlu. Abiem vīriešiem 1936.un 1974.gadā dzimušajiem piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Uzsākts Kriminālprocess pēc Krimināllikuma 228.panta 2.daļas “Par kapa, apbedījuma urnas, apbedīta vai neapbedīta līķa apgānīšanu ja tās izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, kas paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Pievienot komentāru

Komentāri (19)

 1. Ja nav naudas par ko apglabāt, vediet līķus un nolieciet pie valdības nama.

 2. Savās bēdās sajukuši. Diez, kā tad atstiepa līķi no Jūrmalas līdz Jelgavas pusei? Varēja kaut vai mežā aprakt, bet zemē. Divi idioti. Un pašvaldības šādos gadījumos – bērēs – iedod pabalstu.

 3. Pravietisnejaukais Atbildēt

  Teksta virsrakstā ir aimirsies viens vārds – “Prāta” pašā teksta sākumā ; “Prāta trūkuma dēļ…..”
  Ja tā, pavisam ciniski – kas traucēja aprakt mežā, kādā klusā vietā, zem ozola?

 4. Ar to pabalstu grūti izvilkt. Ja ir ģimenes kapa vieta, tad vēl tā. Ja jāpērk jauna, pilnīgi noteikti ar tām 2 pensijām nepietiek.
  Pirmkārt, viņas jau neizmaksā pilnā apmērā. Ziemas beigās glabāju mammīti, viņai bija pensija drusku virs 200 EUR, pabalstā sanāca ap 360 EUR.
  Drebošu sirdi gaidīju, vai kapu pārvalde atļaus glabāt ģimenes kapavietā, paldies Dievam, pēc papīriem viss saskanēja un atļāva. Nezinu, ko būtu darījusi, ja nāktos jaunu vietu iegādāties.
  Transports uz morgu, elementārā mirušā “apkope” morgā (drēbes, par laimi, bija pašiem), transports no morga, pats lētākais zārciņš, nesēji, izdevumi pašos kapos pēc ziemas tarifiem. Vēl atļāvos tādas “ekstras” kā izvadītāju un vienu palielāku “štrausu” kurš nosedz kapiņu.
  Iztiekot bez mielastiem un pat bez kapličas, izvēloties visu lētāko, izdevās “ierakstīties” apt. 600 EUR = pabalsts + ātrais kredīts.
  Protams, ja ir radu saime, pašu vīri kas kapu izrok, aizrok un zārku nes, drusku ietaupīt var. Varbūt arī ārpus Rīgas ir lētāk, nezinu.
  Bet viennozīmīgi ar 2 nepilnu pensiju pabalstu pat minimālām bērēm iztikt nevar. Ja nu vienīgi pieder tā kapa vieta, tad paši izrok bedri un noglabā nelaiķi palagā satītu.

 5. Nu gan muļķības stāsta,tai kundzei taču pensija arī bija,un pabalsts vīram bērēm arī tiek maksāts! Acīmredzot kaut kādi alkoholiķi gan vīrs .gan dēls,kam nekas nav svēts.un naudu gribēja nodzert. Kaut kādas šausmas!

 6. Nez, vai šo dēlu audzināja cerībā, ka vecumdienās ūdens glāzi pasniegs?

 7. Pašvaldība pabalstu dod, turklāt VSAA arī pensijas apmērā vai pat divu pensiju apmērā dod bēru pabalstu. Kur tas viss palika?

  • Kādi pašvaldības pabalsti bērēm?
   Nu Rīgā točna nebija, ne pirms 4 gadiem kad tēti glabāju, ne šoziem kad mammu.
   Varbūt citās pašvaldībās par to domā?

   Protams, nekādi negribu attaisnot šos mirušās apgānītājus, gan jau kaut kādu izeju atrast varēja, ja būtu gribējuši.

   Gribēju tikai pateikt, ka ar nepilno 2 pensiju pabalstu bēres saorganizēt nevar.

 8. Jautājums pārdomām 100 resnajiem…tikai šie zina par saviem resnajiem kuņģiem un kabatām…esam tik tālu tikuši, ka nav par ko cilvēku pēdējā gaitā izvadīt…KAUNS, KAUNS, KAUNS…

 9. milie tautiesi biskin paskaitad ja ir piemeram 400 eir iedoti ,tatad katafalks 60 eir..,talak morga izmaksas cik,tad otreiz katafalks kad no morga ved uz kapiem tatad vel 60 .zarks nu es isti nezinu 120 laikam un drebits nelaikim nu teiksim pat no gumkas var ja naqv jaunu…itka knapi ,bet paglabat var bez beru mielasta….nu vel baznickungam 20…nu es varbut kur saubos,,,bet nu butu japietiek,nekas jau siks protams nesanak

 10. Valdibu jāsit nost,cik tālu novesti cilvēki!Tie kropļi pārrijušies uz tautas rēķina.

  • valdība atkal vainīga, ka cilvēki paliek par lopiem. Māti un sievu ezerā iemest – tur vajag pēdējās samdzenes nodzert. Protams, ka bēru pabalsts nav liels, bet minimāli apglabāt vienalga var, un kaut kādai cieņai pret mirušo arī vajadzētu būt, bet nekā, ne kauna, ne goda

 11. Patiesam interesanta situācija. Kādu risinājumu var piedāvāt?Kur meklēt palīdzību?Ka rīkoties ? Ko teiktu tiesībsargs ?

  • Pirms gaudot, pajautājiet, kur palika bēru pabalsts. VSAA to piešķir pat bezdarbnieka nāves gadījumā. Banketam nepietiek, bet apglabāšanai papilnam. Ja nemaldos, divu pensiju apmērā. Tā ka ne jau valsts vainīga.

 12. Vai tad pašvaldība bēru pabalstus nedod????

Draugiem Facebook Twitter Google+