Pasaulē
Vēsture

Truša ala izrādās ieeja slepenā Tempļa bruņinieku pazemes labirintā 16

Foto – Maikls Skots, Caters News Agency

Anglijā, Šropšīrā, atklāts iepriekš nezināms pazemes alu tīkls, ko, kā daudzi uzskata, izveidojuši Tempļa ordeņa bruņinieki pirms 700 gadiem, vēsta guardian.co.uk.

Ieeja svētvietā nomaskēta tik prasmīgi, ka virszemē redzami tikai trušu alas atgādinoši, palieli caurumi kāda fermera laukā.

Alas, dažās no kurām var iekļūt rāpojot tikai uz ceļiem, atrodas metru zem zemes. Tās izcirstas smilšakmenī, un tajās ir vairāki alkovi.

Pagaidām vēl nav izpētīts, kādam nolūkam alas veidotas, bet biedrība “Historic England” tās apraksta kā “grotu” un atklāj, ka vēl nesen tās izmantotas “melnās maģijas rituāliem.”

Organizācija lēš, ka alu sistēma veidota pirms aptuveni 700 gadiem, tajās ir neonormāņub rotājumi starp kolonnām un durvju ailām.

Galerijas nosaukums

Izdevums “The Shropshire Star” arī vēsta, ka alas “apmeklēja arī pagāni un druīdi, kas tur noturēja savas ceremonijas, īpaši saulgriežos un Helovīnā. ”

Alas zemes īpašnieki esot aizzīmogojuši 2012. gadā, lai tās neapmeklētu vandaļi un “melnās maģijas” praktizētāji.

Fotogrāfs Maikls Skots pastāstīja: “Es gāju krietnu gabalu pāri laukiem, lai tās atrastu, bet, nezinot, ko meklē, var mierīgi paiet tām garām un nepamanīt. Ņemot vērā to vecumu, alas ir pārsteidzoši labā stāvokli – tās atgādina pazemes templi.”

“Man bija jāpieliecas, un, kad biju iekļuvis iekšā, mani pārņēma absolūts klusums. Redzēju tikai dažus zirnekļus, vairāk gan nevienu dzīvu radību. Ārā lija, tāpēc ieejas tunelis bija diezgan dubļains, bet iekšpusē alas gan bija pilnīgi sausas,” piebilda Skots.

LA.lv