“TTT Rīga” basketboliste Ieva Pulvere (no labās).

Latvijas čempionvienība basketbolā “TTT Rīga” trešdien Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Eirolīgas pamatturnīra desmitās kārtas mačā izbraukumā saņēma pamatīgu pērienu, jo ar rezultātu 75:100 (13:31, 17:24, 24:18, 21:27) zaudēja Francijas komandas Šarlevilmezjēras “Flammes Carolo” basketbolistēm.

NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13

Uzvaras gadījumā rīdzinieces tikpat kā būtu nodrošinājušas vietu Eirolīgas ceturtdaļfinālā, bet tagad par to būs jāpacīnās kādā no trim atlikušajām spēlēm.

Rīdziniecēm rezultatīvākā ar 23 punktiem bija Šeja Pedija, 14 punktus guva Kristīne Vītola, bet 13 punkti bija Aijai Brumermanei.

Laukuma saimniecēm ar 27 punktiem izcēlās Kelīna Lūisa, bet 26 punkti bija Heilijai Pītersai, kura 22 punktus guva pirmajā puslaikā.

“TTT Rīga” komanda jau no spēles sākuma nespēja turēt līdz pretiniecēm, jo bija problēmas ar metienu realizāciju, turpretī laukuma saimnieces uzbrukumā bija neapturamas, rīdziniecēm pirmo desmitminūti zaudējot ar 13:31. Arī spēles otrajā nogrieznī Latvijas čempiones nespēja apturēt pretinieču līderi Pītersu, puslaika pārtraukumā dodoties ar 25 punktu deficītu (30:55).

Otrā puslaika sākumā rīdzinieces pēc izrāviena 10:0 pietuvojās līdz mīnus 16 punktiem (40:56). Tāpat salīdzinoši veiksmīgs bija ceturtās ceturtdaļas ievads, kurā “TTT Rīga” iemeta sešus bezatbildes punktus un panāca 13 punktu deficītu (62:75). Tiesa, pēc tam spēle atgriezās vecajās sliedēs, Latvijas komandai ciešot zaudējumu ar rezultātu 75:100, bet saglabājot pārsvaru divu maču summā, kas noderēs gadījumā, ja abas vienības apakšgrupu turnīru noslēgs ar vienādu bilanci.

Šo vienību pirmā apļa cīņā “TTT Rīga” savā laukumā svinēja pārliecinošu uzvaru ar 93:62.

Rīdzinieces Eirolīgā šosezon startē sekmīgi un 11 mačos guvušas sešas uzvaras, reāli pretendējot uz dalību izslēgšanas turnīrā. Savukārt “Flammes Carolo” kontā ir četras uzvaras un septītā pozīcija starp astoņām grupas komandām.

Otrdien jau viena spēle šajā grupā tika aizvadīta, kurā Turcijas vienība Antakjas “Hatay” izbraukumā ar 80:76 uzvarēja Pirejas “Olympiakos” no Grieķijas. Savukārt trešdien Krievijas grands Kurskas “Dinamo” viesos ar rezultātu 75:71 (15:18, 18:10, 16:28, 26:15) pārspēja Turcijas klubu Stambulas “Fenerbahce”. Ceturtdien Ungārijas komanda Šopronas “Uniqa” spēkosies ar Spānijas čempioni Salamankas “Perfumerias Avenida”.

Grupas līderpozīcijā ar uzvarām visās 11 spēlēs ir Kurskas “Dinamo”, kam ar septiņām uzvarām seko Stambulas “Fenerbahce”. Sešas uzvaras ir “TTT Rīga” kontā, kam ar pieciem panākumiem desmit dueļos seko Šopronas “Uniqa”, turklāt piecas uzvaras 11 cīņās ir arī Antakjas “Hatay” basketbolistēm. Sestā ar četriem panākumiem desmit mačos ir Salamankas “Perfumerias Avenida”, kamēr četras uzvaras 11 dueļos ir Šarlevilmezjēras “Flammes Carolo”, bet viena – “Olympaikos” kontā.

Labākās četras vienības cīnīsies izslēgšanas sacensībās, kamēr piekto un sesto vietu ieguvējas sezonu turpinās FIBA Eirokausa ceturtdaļfinālā.