Basketbola klubs “TTT Rīga” FIBA Eiropas kausa izcīņas spēlē tiekas ar Itālijas klubu “Umana Reyer Venezia” Olimpiskajā Sporta centrā .
Foto – LETA

“TTT Rīga” basketbolistes zaudē pirmajā Eirokausa “play-off” spēlē, saglabājot izredzes uz nākamo kārtu 0

Latvijas čempionvienība basketbolā sievietēm “TTT Rīga” ceturtdien piedzīvoja zaudējumu pirmajā Eirokausa turnīra 1/16 fināla spēlē, tomēr saglabāja izredzes uz panākumu divu spēļu summā.
“TTT Rīga” ar rezultātu savā laukumā 61:67 (15:20, 10:16, 18:17, 18:14) savā laukumā zaudēja Itālijas komandai Venēcijas “Umana Reyer”, bet uzvarētāja summā tiks noskaidrota pēc nākamajā ceturtdienā gaidāmās atbildes spēles.

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm

Vēl 15 minūtes pirms pamatlaika beigām “TTT Rīga” bija pat 19 punktu deficīts, tomēr atlikušo laiku Latvijas čempiones aizvadīja daudz pārliecinošāk.

Rezultatīvākā “TTT Rīga” rindās ar 14 punktiem bija Ieva Krastiņa, bet deviņus punktus sameta Kristena Mena.

Savukārt viešņām ar 20 punktiem un astoņām bumbām zem groziem atzīmējās Karima Kristmasa, bet pa 12 punktiem iemeta Katerina Doto un centra spēlētāja Marija Ružičkova, kurai bija arī 14 atlēkušās bumbas.

Maču “TTT Rīga” sāka neveiksmīgi – jau pirmajā pusminūtē Zenta Meļņika nopelnīja divas piezīmes un pēc divām minūtēm bija iedzinējos ar 2:7. Kaut “Umana Reyer” līdere Karima Kristmasa uz brīdi laukumu atstāja traumas dēļ, viešņas spēlēja pārliecinoši un divas ar pusi minūtes pirms pirmās ceturtdaļas beigām “TTT Rīga” jau zaudēja ar 6:18. Ceturtdaļas beigās divus tālus metienus iemeta Liene Priede un Kristena Mena, bet pēdējā sekundē raidījumu gandrīz no centra realizēja Anda Priede, mājiniecēm samazinot deficītu līdz 15:20.

Otrajā ceturtdaļā Ieva Kūlīte vēl panāca 17:22, tomēr turpinājumā nākamo izrāvienu veica viešņas, un drīz vien “TTT Rīga” jau bija iedzinējos ar 19:34, turklāt traumas dēļ uz pāris minūtēm laukumu atstāja arī viņu līdere Sidnija Kārtere. Arī šoreiz ceturtdaļas otro pusi sekmīgāk aizvadīja “TTT Rīga”, tomēr ievērojami pietuvoties neizdevās un pēc 20 minūtēm bija 11 punktu deficīts (25:36).

Arī trešajā ceturtdaļā scenārijs bija identisks – pirmās piecas minūtes laukumā dominēja “Umana Reyer” komanda, bet nākamās piecas “TTT Rīga”. Venēcijas klubs spēles 25.minūtē panāca pat 19 punktu pārsvaru (49:30), tomēr nākamos astoņus punktus iemeta “TTT Rīga” basketbolistes un pirms pēdējām desmit minūtēm bija samazinājušas deficītu līdz 43:53.

Izšķirošajā spēles daļā “TTT Rīga” vairs vaļības neatļāvās – kaut “Umana Reyer” vēl panāca 57:47, nākamos sešus punktus iemeta Krastiņa, kura vispirms realizēja tālmetienu, bet pēc tam arī divus punktus ar sodu. Kaut rīdzinieces vairākkārt pieļāva kļūdas un “Umana Reyer” atjaunoja 64:55, atkal tika gūti seši punkti īsā laikā tālmetienus iemetot Menai un Krastiņai. Mača izskaņa bija saspringta un “TTT Rīga” piekāpās ar 61:67, tomēr tika saglabātas labas izredzes pirms atbildes spēles.

Šī pāra uzvarētājas nākamajā kārtā tiksies ar kādu no Stambulas komandām – “Istanbul Universitesi”, kas izslēgšanas turnīra pirmajās divās kārtās izlikta ar pirmo numuru, vai “Bešiktaš”, kam ticis 16.numurs. Šo komandu pirmajā mačā “Bešiktaš” savā laukumā uzvarēja ar 82:68 (19:15, 20:20, 22:22, 21:11).

“TTT Rīga” turnīru sāka vēl no kvalifikācijas kārtas, kurā divu spēļu summā pārliecinoši pieveica Austrijas čempioni Vīnes “Flying Foxes”.

Savukārt pamatturnīrā Latvijas čempiones ar četrām uzvarām sešās spēlēs ieņēma pirmo vietu savā apakšgrupā, aiz sevis atstājot grupas favorītes Ordu “Orduspor” no Turcijas, Krievijas klubu Maskavas “Dinamo”, kā arī zviedru Ūmeo “Udominante”. Neskatoties uz uzvaru grupā, “TTT Rīga” izslēgšanas turnīrā bija izlikta vien ar devīto numuru, jo tajā tika ņemta vērā uzvaru un zaudējumu attiecība – Latvijas čempiones sešos mačos guva četras uzvaras un tika pie +41 gūto un zaudēto punktu attiecības.

Tikmēr “Umana Reyer” ar četrām uzvarām sešos mačos, kā arī +43 punktu attiecību grupu turnīru noslēdza kā astotā labākā komanda. Zīmīgi, ka “TTT Rīga” bija tuvu tam, lai sacenstos ar “Orduspor” vienību, kas bija tās pretiniece arī apakšgrupā – Turcijas klubs arī tika pie četrām uzvarām un +43 punktu attiecības, tomēr tika izlikts ar septīto numuru, jo grupu turnīrā sameta vairāk punktu nekā “Umana Reyer”.

Šajā sezonā “Umana Reyer” nacionālajā čempionātā tikusi pie desmit uzvarām 13 spēlēs, kas pašlaik kopvērtējumā dod ceturto pozīciju.

FIBA turnīros Itālijas vienība startē sesto reizi – piecas reizes tā piedalījusies Eirokausā, bet 2009.gadā Venēcijas klubs spēkojās FIBA Eirolīgā.

Komandā spēlē arī Itālijas valstsvienības spēka uzbrucēja Alesandra Formika, kā arī trīs leģionāres. Slovāku centra spēlētāja Marija Ružičkova četras sezonas spēlējusi FIBA Eirolīgā, bet Karima Kristmasa 2012.gadā kļuva par Sieviešu nacionālās basketbola asociācijas (WNBA) čempioni. Savukārt Ešlija Fontenete aizpērn kopā ar Aiju Putniņu palīdzēja Umbertides “Acqua&Sapone” izcīnīt trešo vietu Itālijas regulārajā sezonā.

Zīmīgi, ka pamatturnīra E apakšgrupā “Umana Reyer” atstāja otrajā vietā tieši Putniņas patlaban pārstāvēto Francijas klubu Nantes “Reze”.

Turpinājumā Eirokausā gaidāms arī astotdaļfināls, kurā sacentīsies četri pāri, bet ceturtdaļfinālā četrām labākajām sacensību vienībām pievienosies četras FIBA Eirolīgas komandas, kuras savās grupās ieņems piekto un sesto vietu.

Savukārt Eirokausa fināli paredzēti 6. un 13.aprīlī.

No 1960. līdz 1982.gadam 18 reizes Eiropas čempionvienību kausu izcīnījušās un 1987.gadā Liliānas Ronketi Eiropas kausu ieguvušās TTT komandas mantinieces kopš neatkarības atgūšanas Eiropas klubu turnīros startējušas sešas reizes – pa reizei zemākā līmeņa Ronketi kausā (2002.gadā) un Eiropas kausa izcīņā (2007.gadā), kā arī četras reizes FIBA Eirolīgā (2008.-2011.gadā).

Arī pērn klubs oficiāli pauda gatavību piedalīties Eiropas kausa izcīņas turnīrā, kas ir kontinenta otrās prestižākās klubu sacensības aiz FIBA Eirolīgas, tomēr pirms termiņa, kad bija jāveic dalības naudas iemaksa, līdzdalību tomēr atsauca.

Iepriekšējā sezonā FIBA Eiropas kausā līdz finālam aizkļuva Anetes Šteinbergas pārstāvētā Beļģijas čempionvienība “Royal Castors Braine”, kuru trenēja Ainars Zvirgzdiņš, tomēr izšķirošajā duelī piekāpās Francijas komandai “Villeneuve d’Ascq”.

Pagājušajā sezonā “TTT Rīga” kļuva ne tikai par Latvijas čempioni, bet bija labākā arī Latvijas un Igaunijas apvienotajā čempionātā.