“TTT Rīga” basketbolistes ir uzvarējušas astoņās spēlēs pēc kārtas.

“TTT Rīga” Eirolīgas spēlē “saplosa” Francijas klubu “Flammes Carolo” 0

“TTT Rīga” basketbolistes trešdien Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Eirolīgas pamatturnīra ceturtās kārtas mačā ar rezultātu 93:62 (30:25, 13:11, 30:11, 20:15) sagrāva Francijas komandu Šarlevilmezjēras “Flammes Carolo”.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
“Meita raudāja, zvanīja, nesaprotot, kur atrodas!” Šoferis Ogrē vienaldzīgi izsēdina 10 gadus vecu meitenīti nepareizā pieturā 84

“TTT Rīga” komanda Eirolīgas četrās spēlēs svinējusi divas uzvaras.

Rīdziniecēm rezultatīvākā ar 23 punktiem un septiņām rezultatīvām piespēlēm bija Šeja Pedija, 17 punkti bija Ievai Pulverei, 14 punktus guva Kristīne Vītola, bet ar 12 punktiem atzīmējās Aivija Slotere. Vītolai šajā mačā septiņas atlēkušās bumbas, bet Slotere savāca deviņas bumbas zem groziem.

Pretiniecēm 16 punktus guva Ana Marija Filipa.

Laukuma saimnieces spēles ievadā ātri panāca 4:0, bet pretinieces līdz mača trešajai minūtei izlīdzināja rezultātu 6:6. Pirmās ceturtdaļas turpinājumā “TTT Rīga” iekrāja astoņu punktu pārsvaru (23:15), bet mača pirmo nogriezni noslēdza ar 30:25 savā labā.

Otrās ceturtdaļas sākumā pēc rīdzinieču astoņiem bezatbildes punktiem Latvijas komandas pārsvars pārsniedza desmit punktus, bet turpinājumā tika iekrāts vēl lielāks handikaps (41:29). Uz to pretinieces atbildēja ar septiņu punkti izrāvienu, bet puslaika pārtraukumā komandas devās ar rezultātu 43:36 “TTT Rīga” labā.

Trešajā ceturksnī “TTT Rīga” dominēja laukumā un to noslēdza ar 26 punktu pārsvaru, bet ceturtajā ceturtdaļā mājinieču handikaps tuvojās 40 punktu atzīmei. Spēles beigās tika dota iespēja sevi pierādīt arī rezervistēm, “TTT Rīga” komandai svinot uzvaru ar 93:62.

“Gribu apsveikt visas spēlētājas, līdzjutējus un kluba vadību ar gūto uzvaru. Izdevās produktīvi pastrādāt izlases pārtraukumā, sagatavot vairākas jaunas lietas. Šīs lietas tieši otrajā puslaikā nostrādāja izcili. Pirmās 15 minūtes tajā parādījām labāko basketbolu, kādu esam spēlējuši,” pauda Zībarts.

“Beigās devām visām iespējas spēlēt. Jākrāj pieredze arī citām spēlētājām, turklāt beidzot bijām pilnā sastāvā. Šodien bija pienesums no visām basketbolistēm. Noslēgumā arī domājām par punktu starpību, ņemot vērā, lai gūtu virsroku arī divu maču summā,” atklāja Zībarts.

Vēl šajā apakšgrupā Krievijas grands Kurskas “Dinamo” savā laukumā ar rezultātu 64:63 (23:18, 19:17, 18:14, 4:14) pārspēja Turcijas klubu Stambulas “Fenerbahce”.

B apakšgrupā uzvaras visās četrās spēlēs izcīnījusi Kurskas “Dinamo”, kamēr divas uzvaras trīs cīņās ir Aijas Putniņas pārstāvētajai Salamankas “Perfumerias Avenida”, bet tālāk ar diviem panākumiem četros dueļos seko “TTT Rīga”, “Flammes Carolo” un “Fenerbahce”. Tikmēr viens panākums ir Ungārijas klubam Šopronas Uniqa” un Turcijas klubam “Hatay”, bet trīs zaudējumus cietusi Pirejas “Olympiakos” vienība no Grieķijas.

Latvijas komandas mērķis ir iekļūt labāko sešiniekā starp grupas astoņām komandām. Labākās četras vienības cīnīsies izslēgšanas sacensībās, kamēr piekto un sesto vietu ieguvējas sezonu turpinās FIBA Eurokausa ceturtdaļfinālā.

“TTT Rīga” oktobrī pēc astoņu gadu pārtraukuma atgriezās Eirolīgas pamatturnīrā, jo kvalifikācijā divu maču summā pārspēja Anetes Šteinbergas pārstāvēto Itālijas klubu Venēcijas “Umana Reyer”.