“TTT Rīga” izcīna trešo uzvaru Eiropas kausā 0

Latvijas čempionvienība basketbolā sievietēm “TTT Rīga” FIBA Eiropas kausa pamatturnīra trešajā mačā ceturtdien savā laukumā ar 71:58 (16:12, 23:13, 16:15, 16:18) uzveica Krievijas klubu Maskavas “Dinamo”.
“TTT Rīga” labā 16 punktus guva amerikāniete Sidnija Kārtere, kamēr 14 punkti un sešas bumbas zem groziem viņas tautietes Kristīnas Menas rēķinā. Savukārt cīņā zem groziem atzīmējās Zenta Meļņika, kurai astoņas atlēkušās bumbas un deviņi punkti.
Savukārt viesu komandas rindās ar 13 punktiem un 15 bumbām zem groziem izcēlās Ksenija Tihoņenko, bet desmit punkti Olgas Sizjakovas kontā.
Mājinieces vadībā atradās jau no pirmajām mača minūtēm, bet otrajā ceturtdaļā rīdzinieces pakāpeniski palielināja pārsvaru un puslaiku noslēdza ar 14 punktu pārsvaru (39:25).
Trešo spēles nogriezni komandas aizvadīja līdzvērtīgi, bet ceturtās ceturtdaļas trešajā minūtē rīdzinieces panāca jau 20 punktu pārsvaru (60:40). Turpinājumā viešņas pamazām deldēja “TTT Rīga” iekrāto pārsvaru, tomēr deficīts bija pārāk liels lai to atspēlētu un uzvaru ar 71:58 izcīnīja Latvijas klubs.
Savukārt otrā B apakšgrupas mačā Turcijas komanda Ordu “Orduspor” viesos ar 85:68 (25:19, 14:16, 19:15, 27:18) pieveica Zviedrijas vienību Ūmeo “Udominante”.
“TTT Rīga” turnīru sāka vēl no kvalifikācijas kārtas, kurā divu spēļu summā pārliecinoši pieveica Austrijas čempioni Vīnes “Flying Foxes”. Tomēr atbildes spēlē Latvijas čempionvienība zaudēja ar sešu punktu pārsvaru, ciešot pirmo zaudējumu šosezon, jo tā pagaidām bez zaudējumiem cīnās Latvijas un Igaunijas apvienotajā līgā, kā arī jaunizveidotajā Austrumeiropas Sieviešu basketbola līgā (EEWBL).
Savukārt pirmajā pamatturnīra spēlē pirms divām nedēļām “TTT Rīga” savā laukumā ar 75:69 pieveica “Orduspor”, kas tiek uzskatīta par apakšgrupas favorīti, bet otrajā mačā pagājušajā nedēļā ar 64:60 viesos uzveica “Udominante”, izcīnot otro uzvaru.
Tikmēr “Dinamo” pirmajā duelī ar 87:84 uzvarēja “Udominante”, bet pēc tam ar 72:87 piekāpās “Orduspor”.
B apakšgrupas kopvērtējumā līdere ar trim panākumiem trīs cīņās ir “TTT Rīga”, tai ar divām uzvarām seko “Orduspor”. Viena uzvara “Dinamo” rēķinā, bet bez panākumiem šobrīd cīnās “Udominante”.