foto Ieva Leiniša/LETA

“TTT Rīga” nonāk neiespējamās misijas priekšā 0

Latvijas čempiones “TTT Rīga” basketbolistes FIBA Eiropas kausa izcīņas izslēgšanas spēļu
“Round ofs 16” kārtas pirmajā spēlē izbraukumā Mersinā (Turcija) ar 70:88 zaudēja turienes “Mersin” komandai.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 154

Šosezon vēl nezaudējusī “TTT Rīga” uz Turciju devās bez vienas no savām līderēm, pamata saspēles vadītājas Šejas Pedijas. Ar viņu un bez – tā tomēr ir dažāda komandas spēles organizācija un iespēja nodot trenera izvēli tālāk laukumā. Lai gan bukmeikeri rīdzinieces uzskatīja par favorītēm, šāds sastāva iztrūkums izlīdzināja spēku samērus un savā laukumā par favorītēm varēja uzskatīt “Mersin” komandu. Ar labām leģionārēm tas bija un ir ciets rieksts. To “Mersin” pierādīja arī laukumā, visu spēli kontrolējot cīņas gaitu.

Pedijas vietā sākuma sastāvā devās Anda Eibele, vēlāk robu mēģināja aizpildīt Baiba Eglīte un epizodiski Ieva Krastiņa. Iemesto punktu ziņā “TTT Rīga” bija normas robežās, taču šoreiz pamatīgi iegāza aizsardzība un zaudētā ciņa par atlēkušajām bumbām.

Spēles pirmās trīs minūtes iznāca līdzīgas (6:6), taču līdz ko Gunta Baško-Melnbārde un Ieva Krastiņa aizmeta garām pa trīs metieniem, līdz ko turcietes tika pie ātrākas pārejas uzbrukumā, tā – 6:18. Ar pieciem pēc kārtas gūtiem punktiem komandu spēlē atgrieza Gunta, laukumā sākās līdzvērtīga spēkošanās, tomēr pārtvert iniciatīvu neizdevās. “Mersin” bija priekšā un iegūto neatdeva.
Pirmā puslaika statistika liecināja, ka pamatīgi zaudējam grozu (16 pret 23, Gajičai desmit atlēkušās bumbas). Baško-Menbārde un Krastiņa bija līmenī ar attiecīgi 14 un 11 punktiem, kamēr lijai Malotai 0/3 no spēles un tikai divas atlēkušās bumbas.

Pārtraukumā galvenajam trenerim Mārtiņam Zībartam it kā bija izdevies ieviest korekcijas komandas spēlē un pirmkārt – aizsardzībā. “Mersin” trešā ceturkšņa pirmajās četrās minūtēs guva tikai divus punktus. Sākās cerīga pakaļdzīšanās – 40:50, pēc līdz šim vairāk rezervistes lomā bijušā Priedes trejača 48:57, pēc Kates Krēsliņas tālmetiena 53:62, Stjuarte no tuvas distances 55:62, Krastiņa ar tālmetienu 58:64. Ar šādu nelielu zaudējumu cerīgi varētu gaidīt atbildes spēli, bet…

Pēc brīža Zībarts prasīja minūtes pārtraukumu, kad rezultāts bija kļuvis 58:73. Rīdzinieces neizturēja uzņemto spēles kvalitāti, bet pēc vēl viena trieciena atlikušajās minūtes jaunu emocionālo lādiņu atrast neizdevās un iznākumā zaudējums ar sagrāves piegaršu – 70:88.
Zaudējuma galvenie iemesli slēpjas aizsardzībā un spēlē zem sava groza – atlēkušās bumbas tika zaudētas ar 30 pret 48, turklāt “Mersin” komanda ieguva 18 atkārtotas uzbrukuma iespējas. Tieši tik, cik abas komandas šķīra punktu izteiksmē…

Atbildes spēle 11. janvārī notiks Rīgā, “Elektrum” sporta centrā. Savu skatītāju priekšā Latvijas čempionēm ir iespēja pagarināt savu dalību FIBA Eiropas kausa izcīņā, tomēr 18 punktu deficīta atspēlēšanas pašlaik izskatās pēc neiespējamās misijas.

FIBA EIROPAS KAUSA IZCĪŅA SIEVIETĒM
Izslēgšanas spēļu “Round of 16” kārta
“Mersin” (Turcija) – “TTT Rīga” 88:70
(28:18, 48:35, 62:53). Tomasa 24+14AB, Jalcina 18+8RP, Čado 15, Gajiča 11+17AB, Hartlija 10, Gumusaja 7, Orala 3; Krastiņa 26, Baško-Melnbārde 21, Stjuarte 8, Krēsliņa 6, Priede 5, Malota, Veidere pa 2, Eibele, Eglīte, Pilābere, Rozentāle.
“Gdynia” (treneris Gundars Vētra) – “Ragusa” 72:76, Kristīne Vītola (30 min) 6+8AB.