“TTT Rīga” par vēl vienu soli tuvāk izslēgšanas spēlēm 0

Latvijas čempionvienība basketbolā sievietēm “TTT Rīga” Eirokausa pamatturnīra priekšpēdējā, piektajā, mačā ceturtdien ar 79:57 (24:12, 19:11, 12:19, 24:15) savā laukumā uzveica Zviedrijas vienību Ūmeo “Udominante”, tomēr vēl nenodrošināja vietu izslēgšanas turnīrā.
Rezultatīvākā spēlētāja mājiniecēm bija Zenta Meļņika, kura guva 18 punktus un savāca sešas bumbas zem groziem, bet Sidnija Kārtere sameta 15 punktus un atdeva septiņas rezultatīvas piespēles.
Savukārt viesu komandā izcēlās Krista Grosa, kura guva 14 punktus.
Spēli abas komandas iesāka līdzīgi, bet pirmā ceturkšņa otrajā pusē “TTT Rīga” guva 12 punktus, uz ko viešņas atbildēja tikai ar vienu, tādējādi ceturtdaļa noslēdzās ar 24:12 mājinieču labā. Otrajā spēles nogrieznī rīdzinieces turpināja palielināt pārsvaru un pirmo puslaiku noslēdza ar plus 20 punktiem (43:23).
Otrā puslaika ievadā Zviedrijas klubs guva sešus bezatbildes punktus, bet rīdzinieces lielāku izrāvienu nepieļāva un trešo ceturtdaļu noslēdza ar 55:42 savā labā. Ceturtajā spēles ceturtdaļā mājinieces vēl vairāk palielināja pārsvaru un izcīnīja svarīgu uzvaru ar 79:57.
Tikmēr otrā B apakšgrupas mačā Maskavas “Dinamo” sīvā cīņā ar 64:60 (22:13, 12:18, 13:15, 17:14) savā laukumā pieveica Turcijas vienību “Orduspor”, tādējādi neļaujot rīdziniecēm vēl kvalificēties izslēgšanas spēlēm.
B apakšgrupas kopvērtējumā līdere ar četriem panākumiem piecās cīņās ir “TTT Rīga”, bet pa trim panākumiem “Orduspor” un “Dinamo” basketbolistēm, kamēr piecus zaudējumus piedzīvojusi “Udominante”.
Izšķirošajā, sestajā, apakšgrupas spēlē “TTT Rīga” viesosies pie “Dinamo”. Lai sasniegtu izslēgšanas spēles rīdziniecēm nepieciešam uzvara vai zaudējums ar ne vairāk kā 20 punktiem.
“TTT Rīga” turnīru sāka vēl no kvalifikācijas kārtas, kurā divu spēļu summā pārliecinoši pieveica Austrijas čempioni Vīnes “Flying Foxes”.
Pirmajā pamatturnīra spēlē “TTT Rīga” savā laukumā ar 75:69 pieveica Turcijas kluba Ordu “Orduspor” vienību, kas tiek uzskatīta par apakšgrupas favorīti, turpinājumā ar 64:60 viesos uzveica “Udominante”, bet pirmā apļa noslēdzošajā mačā savā laukumā ar 71:58 uzveica arī Krievijas klubu Maskavas “Dinamo”.
Savukārt otrā apļa pirmajā mačā “TTT Rīga” pirms nedēļas ar 78:80 piekāpās “Orduspor”, ciešot tikai otro zaudējumu visos turnīros šosezon.