“TTT Rīga” pēdējā ceturtdaļā aizmūk no Novosibirskas “Dinamo” 0

Latvijas spēcīgākais sieviešu basketbola klubs “TTT Rīga” ceturtdien Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Eirokausa mačā, veicot iespaidīgu izrāvienu noslēdzošajā ceturtdaļā, savā laukumā ar 78:59 (19:18, 18:16, 16:11, 25:14) uzvarēja Krievijas komandu Novosibirskas “Dinamo”, tiekot pie sava pirmā panākuma turnīrā.

Zinātnieki atklājuši iemeslu, kas varētu izskaidrot gados jaunu cilvēku biežo saslimstību ar vēzi 57

“TTT Rīga” sastāvā 22 punktus iemeta lietuviešu leģionāre Ģiedre Paugaite, kamēr pa 15 punktiem guva amerikāniete Aiša Sazerlenda un Gunta Baško-Melnbārde, kura izcīnīja arī 12 atlēkušās bumbas.
Savukārt Novosibirskas kluba rindās ar 22 punktiem un desmit atlēkušajām bumbām atzīmējās kanādiete Tamāra Teitama.

Spēles sākums tika aizvadīts līdzīgā cīņā, bet tā laikā rīdzinieces izvirzījās vadībā ar 12:6. Dažas minūtes mājiniecēm pārsvaru izdevās noturēt, bet pirmās ceturtdaļas beigās jau vadībā izvirzījās Novosibirskas klubs, tomēr pirmo desmitminūti “TTT Rīga” noslēdza ar 19:18 sev par labu. Otrā ceturkšņa sākumā neliela iniciatīva piederēja pretiniecēm, kuras spēja iekrāt arī piecu punktu pārsvaru, taču tālāk Latvijas klubs viešņām neļāva atrauties.
Pirmā puslaika beigās “TTT Rīga” sekmīgi spēlēja aizsardzībā, kas atkal ļāva iegūt sešu punktu pārsvaru (36:30). Noturēt iniciatīvu mājiniecēm neizdevās, pirmajam puslaikam noslēdzoties ar 37:34.

Otrā puslaika sākumā Rīgas komandas basketbolistes ieguva septiņu punktu pārsvaru (43:36), kas tai tobrīd bija lielākais mačs. Novosibirskas klubs mājiniecēm vēl tālāk atrauties neļāva, turklāt viņas guva septiņus punktus pēc kārtas, panākot izlīdzinājumu. Līdz trešās ceturtdaļas beigām vienības spēlēja līdzvērtīgi, bet divas sekundes pirms pārtraukuma Paugaite ar precīzu divpunktnieku panāca mājiniecēm +8 (53:45).

Noslēdzošo ceturksni “TTT Rīga” sāka vareni, veicot 15:0 izrāvienu un neļaujot sāncensēm gūt punktus vairāk nekā piecas minūtes. Līdz ar to rīdzinieces sasniedza 23 punktu pārsvaru (68:45), kamēr “Dinamo” basketbolistes izskatījās manāmi apjukušas. Lai gan vienubrīd viešņas no Krievijas nedaudz samazināja rezultāta starpību, “TTT Rīga” nospēlēja aukstasinīgi un izcīnīja diezgan pārliecinošu uzvaru.

Otrā C apakšgrupas duelī ceturtdien Kristīnes Vītolas pārstāvētā Stambulas “Galatasaray” divu Turcijas komandu duelī 90:75 izbraukumā pieveica Samsunas “Canik”, ko pārstāv cita latviete Elīna Babkina.
Ar divām uzvarām divās spēlēs “Galatasaray” ir šīs apakšgrupas pirmajā vietā, kamēr viens panākums ir “TTT Rīga” un “Dinamo” vienībām, bet “Canik” kontā ir jau divi zaudējumi.

Vītola laukumā pavadīja 17 minūtes un 43 sekundes, kuru laikā demonstrēja produktīvu sniegumu un guva 13 punktus. Latviete grozā raidīja piecus no sešiem divpunktniekiem un visus trīs “sodiņus”. Vītolas rēķinā arī piecas atlēkušās bumbas, viena rezultatīva piespēle, viens bloķēts metiens, piecas piezīmes un 19 efektivitātes punkti.
Savukārt Babkina šoreiz nospēlēja 30 minūtes un 58 sekundes, kuru laikā izcēlās ar 15 punktiem un astoņām rezultatīvām piespēlēm. Latviete iemeta piecus no deviņiem divpunktniekiem, vienu no pieciem tālmetieniem un abus soda metienus. Babkinas kontā arī trīs atlēkušās bumbas, četras kļūdas un 14 efektivitātes punkti.