×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
1. jūlijs, 2015
Drukāt

“TTT Rīga” plāno piedalīties Austrumeiropas līgā

foto: Juris Kalniņšfoto: Juris Kalniņš

Latvijas čempione sieviešu basketbolā “TTT Rīga” nākamsezon grasās piedalīties jaunizveidotā čempionātā – Austrumeiropas sieviešu basketbola līgā, aģentūrai LETA pastāstīja kluba ģenerālmenedžeris Egils Lūsis.

Sagaidāms, ka turnīrā kopumā piedalīsies astoņas komandas no Latvijas, Lietuvas, Baltkrievijas, Polijas un Igaunijas, čempionātam tiekot sadalītam vairākos posmos ar finālturnīru noslēgumā.

“Esam uzrunāti piedalīties šajā turnīrā. Jau kādu laiku tiek rīkots Austrumeiropas jaunatnes līgas turnīrs meitenēm, taču turnīra paplašināšanās nolūkā nolemts iesaistīt arī pieaugušo komandas,” pauda Lūsis. “Turnīra rīkotāji ir uzrunājuši mūs, kam arī esam piekrituši. Tas būs reģionāla līmeņa turnīrs, bet iniciatīva ir interesanta. Ceram, ka viss izdosies, turklāt arī no sportiskā viedokļa šis čempionāts ir izdevīgs, jo Baltkrievijas un Lietuvas vadošie klubi ir spēcīgi, tikai šim turnīram nepieciešama laba struktūra.”

Paredzams, ka šajās sacensībās piedalīsies arī vēl viena Latvijas vienība RSU/”Merks”.

Kā zināms, “TTT Rīga” nākamsezon piedalīsies arī FIBA Eiropas kausa izcīņā, vispirms gan aizvadot kvalifikācijas kārtu pret Austrijas čempionvienību Vīnes “Flying Foxes”. Tāpat rīdzinieces cīnīsies arī apvienotajā Latvijas un Igaunijas čempionātā. Tomēr Lūsis neuzskata, ka liels spēļu skaits nākamsezon varētu būt problēma.

“Nākamsezon Latvijas un Igaunijas apvienotajā līgā mums būs jāsacenšas jebkurā gadījumā, bet Eiropas kausa izcīņā tikpat labi varam izstāties jau kvalifikācijas kārtā. Tad mums šis turnīrs būs beidzies jau pēc divām spēlēm, taču, iekļūstot pamatturnīrā, būs vēl vismaz astoņi mači. Domāju, ka atradīsim resursus un spēļu skaits nākamsezon būs optimāls. Gads būs aizņemtāks nekā iepriekš, taču klubu līmenī nepietiek tikai ar spēlēm Latvijā. Jau iepriekšējā sezonā mums sastāvā bija 12-14 basketbolistes, varbūt nākamsezon sastāvs būs nedaudz plašāks. Kā ierasts, mums būs arī sava junioru komanda. Noteikti uz FIBA Eiropas kausu pastiprināsimies ar viesspēlētājām, taču ap to lielāka skaidrība būs jūlija beigās,” atklāja Lūsis.

“Divus gadus esam sacentušies vietējos turnīros un tajos arī uzvarējuši, tāpēc loģisks ir solis tiekties uz kaut ko vairāk un radīt izaicinājumu, piedaloties Eiropas kausā,” pauda Lūsis. “FIBA Eirolīga mums šobrīd nav pa spēkam, tur pamatturnīrā būtu 14 spēles, turklāt ir jārēķinās ar lielām izmaksām. Tomēr arī Eiropas kausā konkurence ir liela, turklāt mūsu zarā ir komandas arī no Turcijas un Krievijas. Ja mums izdosies pārvarēt kvalifikācijas kārtu, redzēsim, kādā apakšgrupā nonāksim. Taču jebkurā gadījumā nekas viegls nav sagaidāms. Paskatīsimies, kā šajā turnīrā izskatīsimies.”

“TTT Rīga” ģenerālmenedžeris norādīja, ka klubs nākamsezon negrasās piedalīties Baltijas Sieviešu basketbola līgas (BSBL) turnīrā, kas katru gadu kļūstot arvien haotiskāks. “Gribas sacensties turnīrā, kur ir laba organizatoriskā sistēma, tomēr Baltijas līgā tā nebija. Lielākā daļa komandu ir neapmierinātas. Šis veidojums sevi ir izsmēlis. Tam nepieciešami jauni cilvēki, kuri ir gatavi iesaistīties.”

Aizvadītajā sezonā “TTT Rīga” kļuva ne tikai par Latvijas čempioni, bet bija labākā arī Latvijas un Igaunijas apvienotajā čempionātā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+