Foto – Juris Kalniņš

“TTT Rīga” savā laukumā vajadzēs atspēlēties 0

Latvijas spēcīgākais sieviešu basketbola klubs “TTT Rīga” ceturtdien Ungārijā nespēja nosargāt 13 punktu pārsvaru un cieta neveiksmi cīņā ar Ceglēdas EEK komandu Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Eirokausa 1/16 fināla pirmajā spēlē.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12
7 produkti, kas visiem šķiet veselīgi, taču patiesībā tādi nav 16
“Pasažieriem bez sejas maskas var tikt atteikta iekāpšana transportlīdzeklī!” Paziņojums autobusa salonā samulsina braucēju 55

Latvijas čempiones zaudēja ar rezultātu 66:73 (28:16, 7:23, 16:24, 15:10). Neveiksme varēja būt arī ar lielāku rezultātu, taču mača beigās “TTT Rīga” atspēlēja 11 punktus.

“TTT Rīga” otrās ceturtdaļas sākumā bija ieguvusi 13 punktu pārsvaru, taču turpinājumā rīdziniecēm pamatīgas problēmas radīja Ceglēdas EEK komandas aizsardzība.
Atbildes spēle pēc nedēļas notiks Rīgā un uzvarētājas divu spēļu summā iekļūs turnīra astotdaļfinālā.

Latvijas komandā rezultatīvākā ar 18 punktiem bija Sidnija Kārtere, kamēr Anda Eibele sameta 12, bet Ieva Krastiņa deviņus punktus.
Tikmēr Ceglēdas EEK rindās pa 18 punktiem sameta Nora Naģi-Bujdoso un Šidonja Katona, bet Jeļena Maksimoviča guva 16 punktus, izcīnot arī 13 atlēkušās bumbas zem groziem.

Spēles sākumā labākas bija “TTT Rīga” basketbolistes, pēc Eibeles tālmetiena otrajā minūtē panākot 7:2, taču ceturtdaļas vidū viešņām bija vairs viena punkta pārsvars 9:8. Turpinājumā latvietes veica vēl vienu nelielu izrāvienu, panākot 17:9, bet pēc pirmās ceturtdaļas rīdzinieces bija priekšā ar 28:16.

Otrās ceturtdaļas ievadā “TTT Rīga” pēc vēl viena Eibeles tālmetiena ieguva arī 13 punktu pārsvaru, panākot 31:18, taču turpinājumā Latvijas kluba uzbrukums sāka buksēt, kamēr EEK vienība lēnām sāka deldēt starpību un divas minūtes pirms pārtraukuma panāca izlīdzinājumu 35:35. Arī atlikušajā laikā pārsvars bija mājiniecēm, kuras izvirzījās vadībā.

Pēc atpūtas joprojām labākas bija EEK spēlētājas, kuras 25.minūtē panāca jau 51:38 savā labā, bet trīs minūtes pirms trešās ceturtdaļas beigām pēc diviem Maksimovičas metieniem ieguva arī 59:41. “TTT Rīga” spēlē atgrieza divi Eibeles tālmetieni, palīdzot samazināt starpību līdz deviņiem punktiem, tomēr pirms spēles pēdējā nogriežņa viešņām bija 12 punktu deficīts (51:63).

Spēles pēdējais nogrieznis aizritēja mazrezultatīvā cīņā, kurā “TTT Rīga” sākumā nespēja samazināt starpību, taču teicami aizvadīja mača beigas, gūstot 11 punktus pēc kārtas un izvairoties no sagrāves.

Līdz ar to atbildes spēlē, kas 26.janvārī notiks Rīgā, Latvijas klubam, lai tiktu astotdaļfinālā, būs nepieciešama uzvara ar astoņu punktu pārsvaru.